Rychlobruslař Jílek vyhrál na juniorském MS i závod s hromadným startem

Sport
9. 2. 2025 17:46

Rychlobruslař Metoděj Jílek zakončil své vystoupení na juniorském mistrovství světa v Itálii vítězstvím v závodu s hromadným startem. Celkem získal na otevřené dráze v Collalbu čtyři medaile: v předchozích dnech suverénně vyhrál pětikilometrovou trať, na patnáctistovce byl třetí a v hodnocení víceboje obsadil druhou příčku.

Osmnáctiletý český talent po polovině závodu vyrazil z pelotonu za trojicí uniknuvších soupeřů a lehce se přes ně přehnal. V cíli měl téměř dvousekundový náskok před Šomu Sasakim z Japonska. "Podmínky byly celkem těžké, jelikož polosněžilo, polopršelo, takže led nebyl vůbec ideální. Ale závod se mi povedl, dobře jsem načasoval únik," uvedl v nahrávce pro média.

Jílek vybojoval první medaili na MSJ loni, tehdy byl v Hačinohe na pětce druhý. Kvůli přípravě na letošní šampionát vynechal předchozí díl seniorského Světového poháru, v němž se už blýskl druhým místem na 10.000 metrů.

Přesto nebyl s vystoupením v Itálii úplně spokojený, mrzel ho především výsledek víceboje. "Něco se povedlo, ale něco taky ne, ještě by se to dalo o dost vylepšit," prohlásil rychlobruslař, který se nyní vrátí do Světového poháru a v březnu ho čeká start na seniorském MS v Hamaru.

Autor: ČTKFoto: ČTK, imago sportfotodienst / BEAUTIFUL SPORTS/Kirouac

Další čtení

Henriette Jaegerová z Norska protíná cílovou čáru a vyhrává závod žen na 400 metrů před druhou Lurdes Glorií Manuelovou z České republiky

Manuel prorazila hranici 50 sekund. Zařadila se po bok Kratochvílové a Kocembové

Sport
5. 6. 2026
Bývalý fotbalový reprezentant Karel Poborský pózuje na předpremiéře dokumentárního filmu Stříbrná cesta o cestě české fotbalové reprezentace do finále mistrovství Evropy v roce 1996.

Stříbrná cesta popisuje největší úspěch v historii samostatného českého fotbalu

Sport
4. 6. 2026
ilustrační obrázek

Korea porazila Salvador 1:0. Trenér: Salvador hraje podobným stylem jako Česko

Sport
4. 6. 2026

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ