Šílenou vraždu čtyř lidí muž u soudu nevysvětlil. Má doživotí, hrozila poprava

Zahraničí
12. 8. 2025 12:51
ilustrační foto
ilustrační foto

Na doživotí do vězení v úterý soud v americkém Idahu poslal Bryana Kohbergera za vraždu čtyř univerzitních studentů v roce 2022. Třicetiletému muži soudce vyměřil čtyři po sobě jdoucí doživotní tresty bez možnosti předčasného propuštění.

Kohberger, který v minulosti studoval kriminologii a trestní právo, v listopadu 2022 v pronajatém domě poblíž kampusu ve městě Moscow na severu Idaha ubodal tři studentky a jednoho studenta ve věku 20 a 21 let. Pitva ukázala, že všichni čtyři v okamžiku útoku zřejmě spali a že každého z nich loveckým nožem bodnul několikrát.

Američan se během procesu k vraždám přiznal, což mu po dohodě s prokuraturou umožnilo vyhnout se trestu smrti. U soudu dostal možnost se před vynesením rozsudku vyjádřit, ale odmítl to. Stále tak není jasné, co ho k brutálnímu činu vedlo, ani proč nechal žít další dvě spolubydlící obětí.

Případ otřásl malou farmářskou obcí s přibližně 25 000 obyvateli. Soudní proces byl z venkovské oblasti severního Idaha přesunut do hlavního města Boise poté, co obhajoba vyjádřila obavy, že v okrese, kde k činu došlo, by Kohberger nemohl být spravedlivě souzen.

 

Autor: ČTK, David GarkischFoto: Depositphotos

Další čtení

 Uprchlý proruský podnikatel Ilan Šor.

Ruská válka v Moldávii. Podnikatel platí za účast na demonstracích

Zahraničí
Aktualizováno: 12. 8. 2025 12:06
ilustrační foto

Unie je za Ukrajinci. Žádná mnichovská dohoda, o svobodě si rozhodnou sami

Zahraničí
12. 8. 2025

Až 47 000 korun za vyhození cigarety z auta. Itálie zpřísňuje postihy

Zahraničí
12. 8. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ