Společnost Smartwings od středy 15. dubna obnoví provoz na pravidelné lince mezi Prahou a Tel Avivem. Linka bude provozována sedmkrát týdně. ČTK o tom dnes informovala mluvčí společnosti Vladimíra Dufková. Lety do Tel Avivu byly pozastaveny od 28. února, kdy byl uzavřen vzdušný prostor Izraele.
"Smartwings nadále pečlivě sledují a vyhodnocují bezpečnostní situaci v Izraeli a řídí se oficiálními doporučeními příslušných úřadů. Bezpečnost leteckého provozu je pro skupinu Smartwings prioritou," uvedla Dufková. Pravidelná linka Smartwings do Dubaje je stále přerušena.
Konflikt na Blízkém východě, který začal na konci února, ochromil leteckou dopravu. Americko-izraelská válka s Íránem vedla mimo jiné k omezení či uzavření klíčových leteckých uzlů na Blízkém východě, včetně Dubaje, Dauhá či Abú Zabí.
Mezi Prahou a Blízkým východem v současné chvíli provozují letecká spojení z původních 12 dopravců pouze Emirates, která provozuje denní linku do Dubaje, a Etihad, která létá třikrát týdně do Abú Zabí, sdělila ČTK mluvčí pražského letiště Denisa Hejtmánková.










