Technologie zahřívání mění pohled na užívání tabáku

Ekonomika
18. 9. 2025 12:30

Kouř, štiplavý zápach, popel a společenské stigma – to je realita spojená s užíváním klasických cigaret, tak jak ji známe po staletí. Není proto divu, že i v této oblasti hledá moderní věda vhodnější alternativy. Dnešní technologie umožňují užít si tabák bez spalování, s menší zátěží pro organismus uživatelů i jejich nejbližší okolí.

Odborníci čím dál častěji hovoří o přístupu tzv. Tobacco Harm Reduction (THR), tedy snižování škodlivých účinků spojených s kouřením. I když nejlepší možností zůstává nekouřit vůbec, moderní produkty na bázi zahřívání tabáku či alternativních náplní mohou být kompromisem pro ty, kdo se své vášně vzdát nechtějí.

„Už nejsem cítit zápachem kouře a nestydím se za svůj úsměv“. „Dá se používat na mnohem více místech, tu změnu jsem pocítil já i moje okolí.“ I těmito slovy hodnotí přechod od klasických cigaret k zahřívání náplní prostřednictvím zařízení glo ti, kteří se rozhodli přejít na moderní formy užívání tabáku.

Základní rozdíl oproti běžné cigaretě je jednoduchý: tabák se nezapaluje, ale pouze zahřívá. Tím vzniká aerosol místo kouře, což znamená méně škodlivin. Uživatelé oceňují i to, že při používání nevzniká popel a nezůstává typický zápach. I to jsou benefity, díky kterým si svůj čas „na jedno“ mohou uživatelé dopřát i tam, kde by kouření klasické cigarety bylo nepřípustné.

Pro mnoho lidí může být proto přechod od spalování k zahřívání způsobem, jak posunout své uživatelské zvyklosti nikotinu do méně škodlivé a okolím lépe přijímané formy. Zařízení zavedené značky glo nabízí širokou škálu modelů a náplní, které splňují různé preference a potřeby, ať už jde o příchutě či samotné složení, zahrnující například i náplně bez obsahu tabáku.

Autor: RedakceFoto: ARCHIV

Další čtení

ČR získá dalších 5,5 miliardy Kč z fondů EHP a Norska, již dostala 11 miliard

Ekonomika
4. 11. 2025
ilustrační foto

Doprava podle Babišových představ narazí v EU. A nebudou na ni peníze

Ekonomika
4. 11. 2025

Majitele rodinných firem čekají zlomová rozhodnutí

Ekonomika
4. 11. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ