OSA versus živnostníci: hra o miliony za pouštění hudby

1. 2. 2019 20:38
Hra o miliony za pouštění hudby.
Hra o miliony za pouštění hudby.

Hra o miliony za pouštění hudby.Když se zmíní autorský zákon, umělci se šikují jako jeden muž. Ani tentokrát nešlo o nic jiného než o peníze. Muzikantům, hercům či skladatelům hrozilo, že přijdou o miliony korun ročně. Vydělali by na tom živnostníci, kteří ve svých provozovnách pouštějí hudbu a tvrdí, že výběr autorských poplatků je duplicitní. Parlamentní bitvu ale prohráli, poplatky se budou vybírat dál.

Čtěte TÝDEN.

Autor: Petr MusilFoto: , Profimedia

Další čtení

Policie zasahovala v Ostravě-Zábřehu proti ozbrojenému muži, který na sídlišti střílel a zranil ženu

Drama v Ostravě-Zábřehu: Žena přežila útok manžela, on spáchal sebevraždu

Domácí
24. 6. 2026
ilustrační obrázek

Česko míří k rekordním teplotám: O víkendu může padnout historické maximum 40,4 stupně

Domácí
24. 6. 2026
ilustrační obrázek

Policie zasahovala v Ostravě-Zábřehu: Střelec postřelil ženu, podle primátora byl eliminován

Domácí
24. 6. 2026

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ