Týden bude chladný a deštivý, ale bez mrazů. O víkendu čekejme sluníčko

Domácí
26. 5. 2025 22:02
Aktualizováno: 26. 5. 2025 22:22
ilustrační foto
ilustrační foto

Až do konce pracovního týdne se nejvyšší odpolední teploty v Česku dostanou přes 20 stupňů Celsia jen výjimečně, a to převážně na jihovýchodě Moravy. V noci už ale podle předpovědi nehrozí přízemní mrazy.

Obloha zůstane většinou zatažená, bude často pršet, ojediněle se objeví i bouřky. Až o víkendu, na přelomu května a června, se oteplí postupně až na 25 stupňů, srážky ustanou a na obloze se ukáže slunce. Vyplývá to z týdenní předpovědi Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).

Na většině území pršelo už v neděli a v noci, přeháňky a výjimečně bouřky očekávají meteorologové také během dneška. Odpolední teploty dnes vystoupí na 17 až 22 stupňů. "V nejbližších dnech se bude udržovat oblačné počasí a na většině území zaprší. Úhrny srážek by se do soboty měly pohybovat od pěti do 25 milimetrů, a tak alespoň zčásti zlepší půdní deficit vlhkosti," uvedli meteorologové.

Už bez mrazíků, rána budou teplejší

Období s četnými přízemními mrazíky vystřídají v tomto týdnu teplejší rána. Nejnižší teploty se mají pohybovat kolem deseti stupňů Celsia, jen při jasné obloze mohou někde klesnout k pěti stupňům. Denní teploty se do pátku udrží kolem 20 stupňů.

"O víkendu se dočkáme převážně slunečného počasí a jen ojediněle se vyskytnou přeháňky. Ranní teploty zůstanou kolem deseti stupňů, přes den se mírně oteplí," dodal ČHMÚ. V neděli, první červnový den a také první den meteorologického léta, mohou teploty vystoupat až na letních 25 stupňů Celsia.

Autor: ČTK, David GarkischPxHere

Další čtení

Na brněnském výstavišti začnou bezpečnostní veletrhy

Domácí
28. 5. 2025

SÚJB: Radiace ze vzorků ze staveniště D11 lidi neohrožuje, stavbě nebrání

Domácí
27. 5. 2025

Fiala: Podpis dohody k Dukovanům do konce mandátu současné vlády není jistý

Domácí
27. 5. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ