V zámeckém parku v Moravském Krumlově začíná festival Rock Castle

Kultura
14. 8. 2025 02:53

V zámeckém parku v Moravském Krumlově na Znojemsku dnes začne rockový a metalový festival Rock Castle. Vystoupí například skupiny Running Wild nebo Uriah Heep, informovala ČTK Martina Benešová z agentury Pragokoncert.

Němečtí Running Wild se pohybují na metalové scéně od konce 70. let minulého století, popularitu si získali skladbami s pirátskou tematikou. Britská kapela Uriah Heep patří k legendám hard rocku, vznikla v roce 1969 v Londýně.

K dalším festivalovým hvězdám patří německý zpěvák Udo Dirkschneider, švédská kapela Hypocrisy nebo Dominum z Německa. Českou scénu reprezentují například Gate Crasher, Free Fall a Solar System. Kompletní program je na festivalovém webu.

Rock Castle se v Moravském Krumlově koná popáté, zájem podle Benešové každoročně roste.

Návštěvníci festivalu si mohou za zvýhodněnou cenu prohlédnout Slovanskou epopej Alfonse Muchy i další expozice krumlovského zámku. Park poskytne v očekávaných vedrech také dostatek stínu.

Autor: ČTKFoto: Depositphotos

Další čtení

skupina Duran Duran na snímku z 5. listopadu 2022

V pražské O2 areně vystoupí po 14 letech britští Duran Duran

Kultura
24. 6. 2026
Tisková konference k programu Letních shakespearovských slavností 2026

Startují Letní shakespearovské slavnosti. Nabídnou 150 představení a tři premiéry

Kultura
24. 6. 2026
Juliette Binocheová, 17. února 2026

Křišťálový glóbus ve Varech letos převezmou Hoffman, Binocheová a Richardson

Kultura
23. 6. 2026

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ