Výbuch poškodil rodinný dům ve Strančicích u Prahy, nikoho nezranil

Domácí
11. 1. 2025 23:04

Výbuch dnes dopoledne poškodil rodinný dům ve Strančicích u Prahy, nikoho nezranil. Příčina zatím není známá, škoda bude předběžně do pěti milionů korun. Podle statika je dům neobyvatelný. Hasiči zpevnili popraskanou zeď, kolem 16:30 zásah ukončovali a odjížděli z místa. Vyplývá to z informací policie a hasičů.

"Z preventivních důvodů jsme jednu zeď, která byla popraskaná, zpevnili," řekl ČTK mluvčí hasičů Jan Sýkora. Pro rodinu bude ve spolupráci s obcí zajištěné náhradní ubytování, událost bude dál vyšetřovat policie, doplnil mluvčí.

"Právní kvalifikaci zatím nemáme, příčina zatím není známá. Škoda se bude předběžně pohybovat do pěti milionů korun. Kriminalisté budou vyčkávat na zprávu od hasičského vyšetřovatele, podle statika je dům neobyvatelný," řekla ČTK policejní mluvčí Michaela Richterová.

Událost byla hlášena v 10:14, podle hasičů byla vyvalená jedna nenosná zeď, popraskala celá budova.

Autor: ČTKfoto: depositphotos

Další čtení

Protihlukové stěny s motivy bitvy u Hradce Králové roku 1866 podél budované dálnice D35

Bitvu u Hradce z roku 1866 budou na D35 připomínat protihlukové stěny

Domácí
Aktualizováno: 13. 11. 2025 19:35
Příznivci ostravské lokality Bedřiška dnes obsadili jeden z domů určený k demolici

Příznivci Bedřišky protestovali na střeše domu určeného k demolici

Domácí
Aktualizováno: 13. 11. 2025 18:52
ilustrační foto

Soud rehabilitoval rakouského rybáře, kterého zastřelili pohraničníci

Domácí
13. 11. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ