Zastřelte jí psa! Nahrávka poslankyně Balaštíkové ji stála místo na kandidátce

Domácí
13. 8. 2025 10:23
Aktualizováno: 13. 8. 2025 12:30

Dlouholetá poslankyně ANO Margita Balaštíková nebude na kandidátce do říjnových voleb, řekl předseda hnutí Andrej Babiš. Balaštíková měla mandát obhajovat ve Zlínském kraji. Babiš tak reagoval na informace, podle nichž po sporech s bývalým manželem objednávala zabití psa jeho partnerky.

Poslankyně na sociálních sítích uvedla, že nikdy nikoho nekontaktovala. Nahrávka, o které dnes informoval server Seznam Zprávy, je podle ní podvrh. Uvedla také, že se bude bránit.

"Je to absolutně nepřijatelné a musí okamžitě skončit," řekl prohlásil ovšem Babiš.

Nahrávky pořídil manžel. A nestačil se divit

Balaštíková se podle serveru Seznam Zprávy před dvěma roky snažila opakovaně objednat zabití psa patřícího nové partnerce svého manžela, s nímž se tehdy za vyhrocených okolností rozváděla. Vyplývá to podle serveru z nahrávek, které Josef Balaštík v létě 2023 tajně pořídil v jejich rodinném domě. Chtěl mít důkazy o konfliktech, k nimž musela vyjíždět i policejní hlídka. Babiš uvedl, že chování Balaštíkové je absolutně nepřijatelné a poslankyně musí na kandidátce okamžitě skočit.

"Tohle je klasický příklad článku psaného na objednávku - bez ověření faktů. Pokud je pravdou, že policie se celou záležitostí zabývá, což ovšem doposud nevím, tak očekávám, že se seznámím s tím, co jsem údajně říkala," napsala ve středu poslankyně.

Stínová ministryně zemědělství, psí ras a zaklekávačka

Balaštíková, která je stínovou ministryní zemědělství, se podle nahrávek také pokoušela s využitím svých kontaktů na zlínské hygieniky poškodit firmu ChemProgres vyrábějící čisticí prostředky pro zemědělce, jejímž jednatelem je její bývalý manžel, uvedly v úterý Seznam Zprávy. Policie případ prověřuje.

Kvůli tajnému nahrávání podala Balaštíková trestní oznámení. Policie ho ale loni v červenci odložila. O členství Balaštíkové v ANO bude v pondělí jednat krajské předsednictvo hnutí, řekl dnes zlínský hejtman Radim Holiš (ANO).

Babiš od Balaštíkové dává ruce pryč

Předseda hnutí ANO Andrej Babiš řekl serveru iDNES.cz, že Balaštíková musí svou roli v kauze okamžitě vysvětlit. Zlínští hygienici obvinění odmítli. Balaštíková ohledně možného "zakleknutí" na firmu bývalého manžela prohlásila, že neměla důvod se svému muži za rozvod jakkoli mstít.

Balaštíková podle Seznam Zpráv na záznamech mluví dvakrát o zastřelení psa, které si údajně chtěla objednat. "Z kontextu je zřejmé, že myslí zvíře patřící J. J., s níž její manžel navázal vztah," uvedl web. Poslankyně se k těmto informacím zatím nevyjádřila. Kvůli tajnému nahrávání podala Balaštíková trestní oznámení. Policie ho ale loni v červenci odložila.

Balaštíková je na kandidátní listině opozičního hnutí ANO pro nadcházející sněmovní volby dvojkou ve Zlínském kraji. Babiš po ní chce vysvětlení. "Osobní záležitosti a okolnosti rozvodu komentovat nebudu. Pokud ale existuje podezření, že paní Balaštíková zneužila svou funkci, musí to okamžitě vysvětlit. To je pro mě nepřijatelné," řekl v úterý Babiš

 

Autor: ČTK, David GarkischFoto: ČTK

Další čtení

ilustrační foto

Muž ubodal otce, malého syna a málem i matku. Prý byl mimo, tvrdí u soudu

Domácí
13. 8. 2025
ilustrační foto

Manévry na vlka. Krizový štáb, klec, past i uspávací puška. A nic se nedaří

Domácí
13. 8. 2025

Festival Překročme řeku nabídne v Brně okolo Svitavy koncerty a různé aktivity

Domácí
13. 8. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ