Zfetovaný muž ukradl auto i se spolujezdkyní. Ta z něj vyskočila

Domácí
28. 8. 2025 11:54
Aktualizováno: 28. 8. 2025 12:13
ilustrační foto
ilustrační foto

Dvě auta za dva dny ukradl podle pražských policistů pětatřicetiletý muž. Od druhé krádeže ho neodradila ani spolujezdkyně čekající ve voze na přítele. Žena z rozjíždějícího se auta stačila vyskočit. Zadržený je ve vazbě, za krádež mu hrozí až pět let vězení. O případu informoval mluvčí pražské policie Jan Rybanský.

Policisté muže poprvé zastavili 10. srpna v pražských Holešovicích, když jel v ukradené octavii. Auto podle kriminalistů odcizil o několik hodin dříve na Střížkově, kde ho majitel zapomněl zamknout a klíčky nechal v zapalovaní. Ve vozidle navíc bylo nářadí za více než 80 000 korun, které zloděj stihl před zadržením prodat.

Nikdy neměl řidičák a byl na koksu i perníku

Druhý den po propuštění z policejní služebny muž ukradl další auto. Ve Vítkově ulici v Praze 8 si všiml odemknuté Škody Karoq. Ačkoliv v ní seděla spolujezdkyně, muž otevřel dveře, usedl za volant a snažil se odjet. "Spolujezdkyně na nic nečekala a ještě v malé rychlosti stačila z vozidla vyskočit," popsal Rybanský.

Zloděje policisté zadrželi po několika minutách v Bělocerkevské ulici. Test na alkohol měl negativní, ale druhý test u něj odhalil kokain a pervitin. Při kontrole se navíc ukázalo, že muž nikdy nevlastnil řidičský průkaz.

"V současné době je pětatřicetiletý muž stíhán vazebně pro trestný čin krádež, za což v případě odsouzení hrozí až pětiletý trest odnětí svobody," uvedl policejní mluvčí.

Autor: ČTK, David GarkischFoto: Pixabay

Další čtení

ilustrační obrázek

Dvě třetiny Čechů se cítí v krizi, i když ekonomika roste

Domácí
28. 8. 2025
Předseda Vít Rakušan (uprostřed) hovoří při oficiálním zahájení ostré fáze kampaně hnutí Starostové a nezávislí (STAN) před sněmovními volbami, na němž byl představen předvolební slogan, 28. srpna 2025, Praha.

STAN míří vysoko. Rakušan chce být premiérem a dál spolupracovat s koalicí

Domácí
28. 8. 2025
Dálnice - ilustrační foto

Turek z Motoristů dostal pokutu 8 tisíc za jízdu bez známky. Rychlost mu prošla

Domácí
28. 8. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ