Zoo Praha láká na led, mláďata i podvečerní slevu

Relax
21. 7. 2025 08:30

V pražské zoo to přes léto žije, a to doslova! Před zraky návštěvníků tam nyní vyrůstá roční orangutan, zrzavý rošťák Hari, stejně stará žirafa Johanka, trojčata rezavých selátek štětkounů afrických nebo čtyřčata oblíbených kapybar. Největšími hvězdami jsou však gorilí sestřičky Mobi a Gaia, které objevují svět a hrají si spolu v pavilonu Rezervace Dja. Je to vůbec poprvé v historii, kdy jsou v Zoo Praha k vidění dva gorilí kojenci současně. Senzační novinkou je také nový šéf harému lachtanů, mladý samec Oslo, nebo zábavná komentovaná krmení zvířat, která probíhají denně. Jejich harmonogram naleznou lidé třeba v mobilní aplikaci Zoo Praha.

Velkým lákadlem během horkých dní je pravidelná „Zoo Praha pod ledem“. Během tropických dní naváží zoo zhruba deset ten ledu pro ochlazení zvířat i návštěvníků. Pro lední medvědy, papoušky nebo třeba bizony je led nejen vítaným osvěžením, ale i hrou a rozptýlením. Zejména malí návštěvníci pak ocení hromady ledových kostek na návštěvnických cestách. O příjemné mikroklima napříč zoologickou zahradou se starají bezmála dvě desítky mlžítek a rozprašovačů vody. A nezapomeňme také na zmrzlinu!

Motivací k letní návštěvě zoo může být i sezónní novinka: Během letních prázdnin zaplatí všichni návštěvníci pouhou stokorunu za vstup do zoo po 17. hodině! Sleva platí od 1. července do 31. srpna a vztahuje se na fyzické vstupenky zakoupené na pokladnách u kteréhokoli vstupu mezi 17. a 19. hodinou. Brány do zoo, pavilony či restaurace zavírají v 19 hodin, avšak areál je otevřený až do 21 hodin. Dlouhé a slunné dny tak mohou lidé využít třeba po práci.

Autor: RedakceFoto: ARCHIV, archiv Zoologická zahrada hl.m. Prahy

Další čtení

edna ze dvou ledních medvědic v zázemí brněnské zoo, kam 18. července 2025 přicestovaly z Německa.

Dvě lední medvědice už jsou v Brně, mají za sebou 11 hodin cesty z Německa

Relax
18. 7. 2025

Mladíci z Pardubic dojeli na západ Francie ve starých feliciích

Relax
16. 7. 2025
Otevření zrekonstruovaného pavilonu Malá Amazonie.

Po opravách za miliony v Ostravě znovu otevřel pavilon Malá Amazonie

Relax
15. 7. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ