Na Gastro Hradec se utkají stovky kuchařů a cukrářů
21.04.2010 07:01
Soutěživí kuchaři a cukráři z České a Slovenské republiky se utkají na letošním 15. ročníku soutěže Gastro Hradec 2010. Klání se koná ve čtvrtek v Kongresovém centru v Hradci Králové, součástí bude také soutěž v uměleckém vyřezávání ovoce a zeleniny. Médiím to dnes řekla Helena Urbanová z pořadatelského týmu."Celkem je na letošní ročník přihlášeno 162 soutěžících, osm z nich je ze Slovenska," řekla Urbanová. Soutěžící jsou rozděleni do několika kategorií a například kuchaři budou předvádět rautovou mísu či menu o několika chodech pro jednu osobu. Cukráři představí různé cukrářské výrobky včetně slavnostního dortu, podmínkou je, že dort musí být vyroben celý ručně a všechny jeho části musejí být jedlé.
Soutěžící přijedou do Aldisu ve čtvrtek časně ráno, kdy své exponáty dokončí a rozmístní na stolech, poté je zhodnotí porota. Pro veřejnost bude kongresové centrum otevřené od 10.30 do 18.00, mezi stoly s vystavenými lahůdkami se každoročně vystřídají tisíce lidí.
ČTĚTE TAKÉ: Špatná restaurace? Vizitka líného kuchaře
Novinkou letošního ročníku bude například kuchařské studio, které umožní ochutnat soutěžní gastronomii.
Loňského ročníku soutěže se zúčastnilo 180 cukrářů a kuchařů, mezi vystavenými exponáty byla například socha Afrodity vyrobená z bílé belgické čokolády, čokoládová chilli pěna s ostružinou dozdobená feferonkou nebo cuketová rolka plněná fenyklovým čatní na celozrnném pečivu.
Foto: profimedia.cz
Související články
- Pravidla soutěže Pravidla soutěže o 5 x 2 vstupenky na koncert Monkey Business ve Žlutých lázních
- Soutěž s TÝDNEM.CZ Vyhrajte s TÝDNEM 5 x 2 vstupenky na koncert Monkey Business
- Soutěž elegance Včerejší, dnešní i zítřejší auta mají sraz na břehu jezera Como













