Hlas prezidenta
Zeman: Znám vzdělanostní strukturu migrantů. Je tu potíž

20.03.2017 16:35

UVNITŘ ANKETA. Většina ze dvou milionů migrantů, kteří přišli do Evropské unie, nemá podle prezidenta Miloše Zemana ani základní vzdělání, což výrazně zkomplikuje jejich začlenění do společnosti. Pokud se migrační vlnu z muslimských zemí nepodaří zastavit, tak Evropská unie bude přinucena chránit svoje vnější hranice, řekl Zeman.

Zpět na článek

Nejdiskutovanější názory

  • Jan Bajer (4 hlasy) 20.03.2017 17:07

    Je jasná, že přijímání migrantů nám může jenom uškodit. Politici...

  • josef Slavík (2 hlasy) 21.03.2017 07:56

    A co budou v Evropě dělat a čím se živit?Boucháním do bubínků a...

  • Doktor Merkele (2 hlasy) 20.03.2017 20:51

    Co můžete sluníčka čekat od migrantů ze zemí kde je průměrné IQ 80....

  • Ďury - (1 hlas) 21.03.2017 20:04

    A budeme je živit jako tu cikánskou pak.....áž, a důchodci, kteří...

  • David Lejdar (1 hlas) 20.03.2017 23:35

    Stranou toho zmíněného, určitě souhlasím a i před nějakým časem jíž...

Vložte nový příspěvek

Pro přidání vlastního názoru musíte být přihlášen.

Přihlášení | Registrace

Diskuzní příspěvky

A budeme je živit jako tu cikánskou pak.....áž, a důchodci, kteří celý život makali budou vybírat popelnice. Aby si tyhle svi....ně mohli válet koule a chystat teroristické útoky.

1 hlas

Nedělali doma a nebudou dělat ani v Evropě! Žádný dávky = žádní migranti!

0 hlasů

A co budou v Evropě dělat a čím se živit?Boucháním do bubínků a tancem?Od toho jsou už naši snědý spluobčané!

2 hlasy

A to vychází z čeho? Jestli by p.Zeman v němčině zvládnul napsat písemku, a když ne tak by v Německu také byl klasifikován jako, že nemá ani základní vzdělání?

Každopádně, když se podíváte na tzv. Education Index (používaný při OSN), tak Sýrie ten index má větší než Vietnam, a Saudská Arábie ten index má větší než například Srbsko. Dále se dá najít například Irán s větším indexem než například Brazílie a BiH.

https://en.wikipedia.org/wiki/Education_Index

Na dolních příčkách se mezitím mimochodem dá najít země od kterých EU importuje například oblečení a kde se nějak nezdá jako by se někdo zajímal o to jestli tam pracují děti aby se vůbec nějak zvládly uživit případně dokonce celou rodinu, což například na mnohém místě v Africe prý ne vyloženě tak výjimečné (jakože prostě chudoba a zvyklost na agrikulturní živobytí kde i děti místně pomáhali docela nedávno). A místy co vím situace taková, že se nemá ani knihy, obzvláště v těch venkovských oblastech které jsou poněkud odlehlejší než jak se zná například tady.

A ten index sám o sobě jistě zas ne tolik říkající (jakože počet let strávených ve škole v zemi kde rodiče mají na to aby zaplatili v první řádě jak hlídání, to nutně nevypovídá o vzdělanosti), ale myslím, že je vidět, že se nedá zvšeobecňovat na základě toho jestli je někdo údajně z muslimské rodiny či nikoliv. Mezitím to je spíše od toho jestli kde se žije to je poněkud jak v Evropě ve středověku, kde se také sotva kdo uměl číst a psát a vladnoucí vrstva nepotřebovala než farmařů a vojáků, případně se to mělo docela klanocentrické kde rodina sama posílala na pole a aby se koukalo hlídat chovná zvířata atd. Například v českých zemích se co vím mělo povinnou školní docházku teprve v 18. století za Marie Terézie.
A u toho se jistě dá argumentovat, že křesťané místně docela vzdělanost nesli, ale v moderním světě to jsou mnohdy i křesťané kteří vyprávějí o nějakém že vládě ani státu není zhola nic do vzdělávání dětí a že to je na rodičích jak nebo jestli vůbec chtějí děti vzdělávát (viz například Trump kabinet který co vím nedělá vyloženě tak argument pro veřejné školství jak hájí aby se mělo soukromé školy a což to, že si to mnozí možná nemůžou dovolit i za stavu kde pro ně není životně důležité aby dítě pomáhalo na poli rodiny jak se zdánlivě má v nejedné zemi beze skutečné alternativy mezitím co se od urozených ozývají argumenty sice přímo neaplikovatelné na ně, ale to nutně neví, že Trump nechodí dojit kozu po té co podepsal nějaký ten dekret, nebo že nějaký provozovatel údajně přece tak skvělé školy v tom akorát vidí možnost na profit, atd.).

Přímo ohledně uprchlíků (kterých se co vím za dva roky v Německu schválilo azyl zhruba půl miliónu), tak u toho se má záležitosti typu, že v Sýrii je vynucený nábor do armády, a argumentativně i jistě trochu kulturně pojaté, že se moc nezná, že by dívka možná našla práci jako například uklízečka když u mnohých představa, že žena je prostě doma a chlap ať maká - což je pojetí které se však dá také nalézt v jiných zemích a i tam ne nutně na 100%.

Na druhou stranu se jistě má argumenty typu, že to, že někdo dokáže vyjmenovat zestoje například jména Ježíšovy družiny nebo Mohamedovy, to ne vyloženě kvalifikace na většinu míst. A v mnohé islámské republice se zdá, že se dává více důrazu na to než na cokoliv jiného (mezitím co v Evropě došlo ke značné sekularizaci a i socializaci kde není mnoho rodin v ústraní na statku náboženské komunity která možná přesvědčená, že až se Ježíš vrátí tak jako by to nejdůležitější bylo odříkat nazpaměť překlad překladu (Vulgaty)). Ale zároveň se právě dá tvrdit i že to byla poněkud vynucená sekularizace která mnohdy problém, jak to dříve bývaly na nejednom místě mešity kde se účilo číst a psát a počítat a nejen, tak najednou že "sekularizace!" a nějací vládnoucí sotva co věděli nebo chtěli vědět a od toho propadák nemalý, a dnes poněkud nemožné pro církevní/mešitní organizace vzít místy věci do vlastní ruky a prostě se spoléhá na vlády které možná ideologicky Trumpově a že to zas nevidí vyloženě jako věc vlády aby se starala o školství (ale zdůrazňují, že tamhle církev/mešita nesmí).
Tak či tak předhazovat zrovna muslimům, díky kterým se mimochodem zachovalo některé spisy v arabském překladu které se v Evropě ztratili (a to například i od ř.k.církevního otce), a mezitím co se v Evropě ve středověku řezalo tak tam poměrně docela na výši (a viz například číslice kterým se říká arabská, a že se tady nepoužívá římských číslic byť v písmu latinku), to se mi zdá poněkud mimo, byť to jistě neznamená jako by se takové věci předalo geneticky, a že to znamená jistěže náležitost k těmto věcem.

1 hlas

EI ovšem dává Zemanovi za pravdu. A to ještě nevypovídá nic o kvalitě vzdělání. Průměrné IQ v Sýrii je 83, což u nás stačí tak na zvláštní školu.

0 hlasů

Stranou toho zmíněného, určitě souhlasím a i před nějakým časem jíž řekl, že když se objeví v industrializovaném městě (v zemi kde jíž sotva kdo pracuje v zemědělství) nevzdělaná osoba ze vzdáleného venkova kde se žije docela agrikulturně na staré způsoby (čti: většina osob tam je činná v zemědělství), tak že to je docela jak dva póly.

V rovině jako vzdělání, u toho nejen, že docela jazyková bariéra když se nejedná například o ze země kde francouzština oficiální i rozšířený jazyk a Francie, ale i věci někdy začínaje prostým jestli vůbec umí v jakémkoliv jazyce číst. Jakože i při největší ochotě, mít základní školy pro dospělé kteří nemluví místním jazykem, na to by to chtělo specializovaný personál kde běžný účitel obvykle nestačí. A i pokud by se jíž mělo obory z kterých alespoň někteří absoloventi, u toho jistě poněkud nesmysl aby se akorát kvůli základnímu vzdělání stěhovali milióny osob když by to u sebe také mohly (s pomocí) dosáhnout, byť u uprchlíků trochu jiná situace (kde však například výuka v arabštině pokud tou daná osoba mluví poněkud snadnější než se v první řadě zabývat jazykovou bariérou).

A v rovině jako hospodářské, při tom celém ne, že by daná osoba nutně nechtěla pracovat, ale právěže když neumí ani číst mezitím co se mnohdy má mnohé zautomatizované, jako například, že na příkop mnohdy bagr (vyžadující kvalifikovanou obsluhu) a sotva kdo vychází z nějakého, že se má pracovní četu která by to dělala a že se snadno naučí v takové skupině, tak jistě je situace prostě taková co s takovou osobou i při největší ochotě najít flek, při čemž stranou stejně málo míst v zemědělství mnohé místo jíistě vyžaduje nějaké alespoň základní vzdělání v místním jazyce, ale spíše více než to obzvláště když se nebere tak přípustné aby například jeřáb byl obsloužen někým kdo to jako okoukal, a podobně.

U čehož se potom dochází na věci jako například na otázku jestli by byl v čem problém kdybych například v Prusku dal ustanovit cizineckou legii Syřanů, kde se po večerech můžou ještě více vzdělávát. Ale jistě dělá více smyslu aby i pokud možná někdy tak aby se nestalo pravidlem něco takového obzvláště když například emigrace z Nigeru nemá co dělat z nějakou situací kde by bylo potřeba tolik osvobodit jako prostě, že tam mají často sucha a hladomory a prostě problémy s tím na což navazují další věci jako například, že možná děti často chodí pracovat místo do školy a tudíž sotva kvalifikovaní pracovat v zpracovatelském průmyslu ohledně surovin které se tam možná má mezitím co akorát nějaká mezinárodní společnost si možná i na důl přívádí vlastní zaměstnance vše za nějaké drobné do veřejné kasy ohledně čeho však jsou možná docela rádi a nedokázali by si představit jak bez toho.
A na takové věci by dle mého mínění bylo dobré aby se mělo nějaké bezpartajní sdružení (jakože ne typu politici kterým často jde jenom o vlastní hospodářské zájmy, případně vážou rozvojovou pomoc na podmínky někdy docela podivné (viz například prodej ponorky Řecku když se řešilo jak by měli ušetřit peníze)) které poněkud při věci k věci. Což potom jistě obsáhlejší tématika/y. Jakože například určitě hezké když se vylepší životní podmínky, a u toho se má i témata jako ohledně rozdílů mezd kde například pí. Merkel nutně netlačí na to aby se v ČR mělo větší mzdy (ať jíž protože ani EU-ově se nemíní jako vměšovat nebo protože se jí líbí levný import byť byste si při větších mzdách přece i z Německa mohli více koupit). Ale v první řadě když se tedy dejme oprávněně či nikoliv vychází z někoho, že Evropa jak velký akadémický kampus kde mnozí tak chytří a vzdělní, tak si myslím, že by přece neměl být problém k těm věcem říct trochu více než nějaké pouhé "stavte zeď, ignorujte, že zrovna VB ale i Francie a nejen mají staletí vztahů mimo Evropu i USA, a co jsme to ale chytří". A od toho ode mě akorát trochu k tomu.

1 hlas

Co můžete sluníčka čekat od migrantů ze zemí kde je průměrné IQ 80. (v případě středoafrických zamí ještě méně)

2 hlasy

Ano. ČR. své hranice! Musíme vystoupit z EU!

0 hlasů

Je jasná, že přijímání migrantů nám může jenom uškodit.

Politici by měli jasně říci, že ochrana hranic před těmito vetřelci musí mít přednost před členstvím v Eurosvazu.

4 hlasy




Časopis Týden

Předplaťte si časopis Týden

V čísle 08/2024 najdete >




Týden

Sedmička

Interview

Instinkt

TV Barrandov

Kino Barrandov