Ve Vsetíně vyberou nejlepší <span>"hňápané zelé"</span>

Relax
13. 2. 2010 09:46
Ve Vsetíně hledají zelmajstra.
Ve Vsetíně hledají zelmajstra.

Ve Vsetíně hledají zelmajstra.Ve Vsetíně se uskuteční další ročník tradičního klání o nejlepší "hňápané zelé". Oblíbenou soutěž pořádá Spolek pro zachování valašských tradic. Hodnotit se bude nejen nejchutnější vzorek kysaného zelí, ale ocenění získá i ten, kdo si pozná svůj vlastní výrobek a stane se takzvaným "zelmajstrem", sdělila mluvčí vsetínské radnice Eva Stejskalová.

Akce začíná ve 14.00 v restauraci Na Moštárně na Jasence. "Dosud máme přihlášeno zhruba dvacet vzorků, což je v porovnání s jinými lety méně. Věřím ale, že se ještě někteří zájemci přihlásí. Vzorky v zavařeninových sklenicích příjímáme v restauraci Na Moštárně do pátečního večera," uvedla včera Alena Olšáková ze Spolku pro zachování valašských tradic.

ČTĚTE TAKÉ: Zápisník labužníka: francouzské i české jelítko

Pro soutěžící je připravena spousta pochoutek, od štrúdlů, koláčků až po uzené delikatesy. "První cena v tombole bude čerstvě zauzená vepřová kýta," prozradila organizátorka. O kulturní program se postará část pěveckého sboru Hafera z Nového Hrozenkova a skupina Dareband. Po ukončení soutěže bude následovat zábava až do pozdních večerních hodin.

Foto: profimedia.cz

Autor: ČTK

Další čtení

ilustrační obrázek

Úspěšný experiment v Zoo Praha: Dva druhy lemurů obývají společný výběh

Relax
10. 6. 2026
ilustrační obrázek

Více služeb pro plavce i milovníky saun: Bruntál rozšiřuje své wellness centrum

Relax
10. 6. 2026

Lenošství má svou hymnu! Projekt Blbosti s Davidem vydává nový song a videoklip „Lenoch”

Relax
10. 6. 2026

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ