Pokud podnájemník neplatí, podejte žalobu

28.02.2008 12:36 Původní zpráva

Pronajímám přízemí rodinného domu manželskému páru se dvěma potomky. Žena je na sociální podpoře a manžel pracuje v zahraničí. Smlouvu jsme sepsali na dobu určitou (jeden rok) s výpovědní lhůtou jeden měsíc. Toto řešení navrhli sami nájemci s tím, že zaplatí kauci jedno nájemné předem. Datum splatnosti si stanovili rovněž sami.

Zpět na článek

Nejdiskutovanější názory

  • Jaňyčka (198 hlasů) 06.03.2008 14:16

    Většinou nefunguje už první krok a to doručení výpovědi nájemci bytu....

  • Karel (196 hlasů) 28.02.2008 20:26

    Typicky ceska ochrana najemniku a znevyhodneni majitelu. Pozustalost...

  • advokát (188 hlasů) 28.02.2008 23:29

    Bože tento článek psal nějaký jouda nebo co? Je neuvěřitelné, že si...

  • .............. (85 hlasů) 06.03.2009 09:55

    Musíte být pohotoví a pokude se podnájemník nevystěhuje po domluvě...

  • Svět bydlení (45 hlasů) 29.01.2010 13:22

    Nejkratší možná výpovědní lhůta je ze zákona 3 měsíce. Je-li v...

Vložte nový příspěvek

Pro přidání vlastního názoru musíte být přihlášen.

Přihlášení | Registrace

Diskuzní příspěvky

Nejkratší možná výpovědní lhůta je ze zákona 3 měsíce. Je-li v nájemní smlouvě uvedena kratší výpovědní lhůta, může soud uznat nájemní smlouvu neplatnou. Je to velice často se vyskytující chyba.

45 hlasů

Musíte být pohotoví a pokude se podnájemník nevystěhuje po domluvě tak ho vyneste na chodník nebo do stěhovacího auta. Proč bychom je měli žalovat my za naše prachy... držím se italského - "fa mi causa" tzn. něco jako pojď se soudit když chceš(v itálii to má ještě lepší význam v tom že běžně jsou tam spory tak na 10 let) Podnájemník neplatič stejně nemá na právníka. JINAK RADA PRO VŠECHNY PRONAJÍMATELE POUŽÍVEJTE ROZHODČÍ DOLOŽKU!!!!

85 hlasů

Většinou nefunguje už první krok a to doručení výpovědi nájemci bytu. Poštu nepřebírá, dveře neotevře, telefon nebere.

198 hlasů

Bože tento článek psal nějaký jouda nebo co? Je neuvěřitelné, že si pod článek napíše" advokát a specialista na realitní právo" Nadpis zní Pokud podnájemník nezaplatí avšak hned je příklad "z praxe klienta" který má ve své nemovitosti nájemníky. A tak se to opakuje v celém článku. Ovšem nejvíce mě dostal tento odstavec: Když se podnájemník neodstěhuje dobrovolně, je nutné, aby majitel neprodleně podal k příslušnému soudu žalobu o vyklizení a současně žalobu o zaplacení dlužného nájemného. Jakmile bude mít k dispozici rozhodnutí soudu, může zahájit prostřednictvím exekutora exekuci. Pan "advokát a specialista" to napsal, jako kdyby šlo o 1 měsíc času, ale takhle to chodí pouze pod podnájemní smlouvou. V případě nájemní smlouvy se připravte tak na 2- 3 roky nechutných soudních tahanic. Ale pokud budete mít takové štěstí, že si neplatič najme profíka jako autora článku tak možná do roka je máte venku.

188 hlasů

Typicky ceska ochrana najemniku a znevyhodneni majitelu. Pozustalost socializmu. Nestaci vypoved, majitel musi jit nejdrive k soudu a i kdyz ten vypoved potvrdi, majitel se musi najemnika zbavit, ale jak!!!! To neni nikde na svete, tahle prasarna. K tomu prijde jeste protizakonne jednani soudu a spravnich organu, proti kterym neexistuje postih, ani jakakoliv pravni ochrana. 20 let po sametu.

196 hlasů




Časopis Týden

Předplaťte si časopis Týden

V čísle 08/2024 najdete >




Týden

Sedmička

Interview

Instinkt

TV Barrandov

Kino Barrandov