V americké armádě roste počet <span>hlášených sexuálních útoků</span>

Zahraničí
17. 3. 2010 10:05
Kamaile Chan v iráckém Mosulu.
Kamaile Chan v iráckém Mosulu.

Kamaile Chan v iráckém Mosulu.Počet stížností na sexuálně motivované útoky v americké armádě vzrostl mezi říjnem 2008 a zářím 2009 o 11 procent proti předchozímu roku. V úterý to oznámil Pentagon. Americké ministerstvo obrany nárůst přičítá své informační kampani, která vybízí oběti, aby se nebály sexuální útok nahlásit.

Ministerstvo dostalo v daném období 3230 stížností. Oběťmi byli většinou příslušníci ozbrojených sil, ale v některých případech také civilisté. Počet ohlášených sexuálních útoků roste už druhým rokem po sobě.

ČTĚTE TAKÉ: USA: Zákon zakazuje ženám bojovat, armáda ho obchází

Za poslední rok zahájily úřady vyšetřování sexuálních útoků v 2284 případech. Pouze 983 šetření však vedlo k sankcím proti provinilcům. Asi 42 procent postižených vojáků bylo souzeno vojenskými soudy.

Foto: Americká armáda

Autor: ČTK

Další čtení

Americké síly v Ománském zálivu vyřadily z provozu tanker směřující k Íránu

Zahraničí
8. 6. 2026
premiér Nikol Pašinjan

Volby v Arménii vyhrál současný premiér Pašinjan, gratulují mu evropští politici

Zahraničí
8. 6. 2026
ilustrační foto

Papež se setkal s oběťmi zneužívání v církvi, přislíbil další kroky

Zahraničí
8. 6. 2026

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ