Brožová-Polednová má <span>naději na propuštění</span>. Díky Klausovi

Domácí
1. 3. 2010 17:06
Bývalá prokurátorka Ludmila Brožová-Polednová u soudu.
Bývalá prokurátorka Ludmila Brožová-Polednová u soudu.
Bývalá prokurátorka Ludmila Brožová-Polednová u soudu.Bývalá prokurátorka Ludmila Brožová-Polednová, která byla před necelým rokem odsouzena za účast na justiční vraždě političky Milady Horákové, by mohla být propuštěna na svobodu. Podle Lidových novin nastal v případu téměř osmdesátileté ženy zásadní zvrat, jelikož se na něj vztahují až tři prezidentské amnestie.   


"Soud dospěl 24. února v neveřejném jednání k názoru, že doktorka Polednová, rozená Brožová, je účastna tří amnestií, v důsledku kterých jí musí být z uloženého trestu odnětí svobody prominuto celkem šest let," řekl mluvčí hradeckého soudu Aleš Korejtko.

PSALI JSME: Brožová-Polednová zůstane ve vězení, soud ji nepustil
                      Brožová-Polednová požádala o přerušení trestu

Ani advokát odsouzené, ani soudci si nevšimli, že by některá z amnestií mohla být uplatněna na případ komunistické prokurátorky. Podle informací Lidových novin na věc upozornil přímo prezident Václav Klaus.

Úředníci prezidentova odboru zabývající se amnestiemi totiž prověřovali případ bývalé prokurátorky a narazili na možnost, že se na Brožovou-Polednovou mohou vztahovat někdejší prezidentské či vládní amnestie.

Rozhodnutí zatím není pravomocné. Krajské státní zastupitelství v Hradci Králové se odvolalo k Vrchnímu soudu v Praze.

Foto: ČTK

Autor: - red -

Další čtení

Prezident Petr Pavel - neformálně

Prezident bude mít před volbami projev k národu. Nechce radit, ale vyzvat k účasti

Domácí
16. 9. 2025
ilustrační foto

Ustupuje Česko od uhlí? Zapomeňte. Vytěžilo se víc než loni

Domácí
16. 9. 2025
ilustrační foto

Jak okrást základní školu? Ředitelka si podle obvinění přišla skoro na půl milionu

Domácí
16. 9. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ