Adventní návštěvnost Pražského hradu zatím vzrostla o 20 procent

Domácí
19. 12. 2025 21:30

Zájem zahraničních i domácích turistů o adventní návštěvu Pražského hradu stoupl. Každý den adventu, který letos začal na konci listopadu, si vstupenku na prohlídku Hradu dosud koupilo v průměru o 1000 lidí více než loni, meziročně je to nárůst návštěvnosti zhruba o 20 procent, sdělila dnes za Správu Pražského hradu Natálie Máchová. Přibližně o pětinu podle ní v prosinci přibylo návštěvníků i meziměsíčně.

"V porovnání s letošním listopadem vzrostla prosincová návštěvnost o 22 procent. Velký zájem je i o naše Vánoční putování Pražským hradem. Jen kapli svatého Kříže, kterou jsme na adventní období mimořádně otevřeli, navštívilo od konce listopadu téměř 22.000 lidí. Další stovky tisíc prošly hradním areálem," uvedla Máchová.

Městská společnost Prague City Tourism tento týden uvedla, že o adventu v Praze očekává asi 700.000 domácích a zahraničních návštěvníků, mírně méně než loni. Podle mluvčí Kláry Janderové jsou hlavním tahákem vánoční trhy.

K nejnavštěvovanějším památkám v zemi ale patří podle agentury CzechTourism Pražský hrad. Jeho návštěvnost razantně stoupla mezi lety 2023 a 2024. V roce 2024 na Hrad zavítalo 2,6 milionu lidí, uvedl na svém webu CzechTourism. Za rekordní z hlediska turismu se považuje rok 2019 před pandemií covidu. V Praze se tehdy ubytovalo podle oficiálních údajů přes 4,3 milionů lidí.

Autor: ČTKFoto: Pexels

Další čtení

Hackeři získali citlivá data ze Slavia pojišťovny, například zdravotní dokumenty

Domácí
10. 3. 2026

Odměny pro členy volebních komisí letos vzrostou, předseda dostane 3500 Kč

Domácí
10. 3. 2026
Hasiči zasahují u požáru plynu v ulici Dobrovského.

V Praze 7 hořel plyn unikající z potrubí, únik zastavily až výkopové práce

Domácí
10. 3. 2026

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ