Americké úřady u stadionů, kde se hraje MS, zabavily přes 300 dronů

Zahraničí
23. 6. 2026 22:00
ilustrační foto
ilustrační foto

Americké úřady již zabavily více než 300 dronů u stadionů, kde se hraje mistrovství světa ve fotbale. S odkazem na dnešní oznámení Úřadu pro bezpečnost v dopravě (TSA) o tom napsala agentura Reuters.

Ve dnech utkání jsou veškeré letecké aktivity, včetně vysílání dronů, zakázány v okruhu 5,5 kilometru a do zhruba jednoho kilometru nad stadiony. Výjimku mohou udělit příslušní letoví dispečeři.

Americký Federální úřad pro vyšetřování (FBI) již dříve v okolí amerických stadionů, kde se konají fotbalové zápasy mistrovství světa, které společně hostí USA, Kanada a Mexiko, nasadil drony na ochranu proti letounům bez povolení k přeletu.

Americká federální vláda zároveň vyčlenila 500 milionů dolarů (10,5 miliardy Kč) na boj s rostoucí hrozbou, kterou drony pro sportovní události představují. Finance pokryly trénink místní i státní policie v potírání nepovolené dronové aktivity při mistrovství.

Autor: ČTKFoto: Pexels

Další čtení

Americký Senát jasnou většinou schválil balík protiruských sankčních opatření

Zahraničí
7. 8. 2026

Odvolací soud nařídil zastavit stavbu Trumpova tanečního sálu Bílého domu

Zahraničí
7. 8. 2026

Požár v rafinerii Slovnaft v Bratislavě byl uhašen, nikdo nebyl zraněn

Zahraničí
7. 8. 2026

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ