Bouřky dnes zasáhnou západ Čech, na Moravě kvůli suchu dál platí riziko požárů

Domácí
5. 5. 2026 11:12
ilustrační obrázek
ilustrační obrázek

Na západě a severozápadě Čech se dnes mohou objevit bouřky doprovázené přívalovým deštěm a silným větrem, zatímco ve východní polovině ČR bude dál sucho, teplo a větrno. Meteorologové tam proto prodloužili upozornění na nebezpečí vzniku a šíření požárů do odvolání. Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) o tom informoval ČTK.

Silné bouřky by se podle ČHMÚ mohly objevit dnes odpoledne, večer a v první polovině noci zejména v Karlovarském, Plzeňském, Libereckém a Ústeckém kraji.

Během přívalových srážek při bouřkách by mohlo napršet kolem 30 milimetrů a při opakovaných bouřkách i více, lokálně tak mohou zatopit podchody, podjezdy a níže položená místa a rozvodnit malé toky. Vítr by při bouřkách mohl v nárazech dosáhnout rychlosti kolem 70 kilometrů v hodině, mohl by tak i lámat větve stromů. Nebezpečí mohou představovat rovněž menší kroupy a blesky, uvedli meteorologové.

Současně doplnili, že vzhledem k přetrvávajícímu suchému, teplému a větrnému počasí prodlužili do odvolání výstrahu na nebezpečí požárů na Moravě a ve Slezsku. S ohledem na to by se lidé měli vyvarovat rozdělávání ohně v přírodě, odhazování nedopalků cigaret na zem nebo používání přenosných vařičů.

Autor: ČTKFoto: Pexels

Další čtení

Píkův prasynovec Jan Píka hovoří na pietním aktu k uctění památky generála Heliodora Píky

Před 77 lety zabil režim generála Píku. Byl to první politický proces nové totality

Domácí
19. 6. 2026
ilustrační obrázek

Auto kraluje české dovolené: Kam Češi vyrážejí a na co si dát za volantem pozor?

Domácí
19. 6. 2026
ilustrační obrázek

Průvodce cestováním s mazlíčky: Pas, čip a očkování jsou základ

Domácí
19. 6. 2026

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ