Drsný kraj. Na Šumavě ráno klesly teploty k mínus dvaceti

Domácí
29. 12. 2025 11:09
ilustrační foto
ilustrační foto

Teploty na Šumavě v pondělí ráno klesly k minus 20 stupňům Celsia. Nejchladněji bylo na stanici Perla poblíž Kvildy na Prachaticku, kde naměřili minus 19,2 stupně Celsia. Potvrdil to Tadeáš Gregor z českobudějovického pracoviště Českého hydrometeorologického ústavu.

Na další šumavské stanici Rokytská slať bylo ráno minus 17,8 stupně Celsia. "V nižších polohách se pak teploty pohybovaly kolem minus deseti stupňů Celsia," uvedl Gregor. Dodal, že i ve Vyšším Brodě na Českokrumlovsku však naměřili až minus 14 stupňů Celsia. V Českých Budějovicích se po ránu teplota držela kolem minus osmi stupňů Celsia.

Podle předpovědi meteorologů bude na jihu Čech celý den jasno. Teploty se budou pohybovat kolem nuly nebo lehce nad ní. V úterý potom meteorologové nepředpokládají podobně mrazivé ráno jako dnes, protože v noci bude více zataženo. "Ale ve středu opět očekáváme chladnější ráno," uvedl Gregor.

Autor: ČTK, David GarkischFoto: Pexels

Další čtení

Materiální škody způsobené požárem výškové budovy ve Zlíně budou vysoké

Domácí
9. 7. 2026
ilustrační foto

Kvalita vody ve středočeských koupalištích je nadále většinou výborná

Domácí
9. 7. 2026

Ve výběhu slonů v Liberci přibyl kontejner, samice začne trénovat na přesun

Domácí
9. 7. 2026

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ