Dva lidé zemřeli při jízdě na střeše vagonu v Berlíně

Zahraničí
27. 4. 2025 17:33

Při jízdě na střeše vagonů městské dráhy S-Bahn v neděli ráno v Berlíně zemřeli dva mladí lidé. Neštěstí se stalo ve Wannsee na jihozápadě německé metropole nedaleko braniborské Postupimi.

Bild napsal, že jeden z dvojice zemřel bezprostředně na místě, druhého se záchranáři neúspěšně snažili oživit. V místě je trať městské dráhy vedena po povrchu. Berlínská železnice S-Bahn nevyužívá trolejové vedení, soupravy získávají proud z bočních napájecích kolejnic.

Dnešní událost není ojedinělá, podobné nehody se při jízdách na střechách vagonů S-Bahn i metra v metropoli opakovaně stávají. Loni v srpnu zranil jeden muž ženu, když ze střechy městské dráhy seskakoval. Před dvěma lety pak zahynul 19letý mladík.

V roce 2022 jistý Kanaďan skočil ze střechy metra projíždějícího po mostě Oberbaumbrücke, jednoho ze symbolů Berlína, do řeky Sprévy, těsně přitom minul jeden z pilířů.

S jízdou na střechách vagonů se potýkají i další země. Loni v říjnu zemřel ve Vídni po jízdě na střeše metra 17letý Ukrajinec z Prahy. Tuto jízdu nepřežil také 18letý Čech, který následně v listopadu v nemocnici podlehl těžkým zraněním.

Autor: ČTK, David GarkischFoto: Pexels

Další čtení

Víceúčelový stíhací letoun F-16, ilustrační fotografie

Na východě Polska vzlétly bojové letouny kvůli hrozbě ruských dronů za hranicí

Zahraničí
13. 9. 2025
ilustrační foto

Ironie, Trump chce Nobelovu cenu míru. Změnil další direktorát z obrany na válku

Zahraničí
13. 9. 2025
ilustrační foto

Na japonské univerzitě začnou v dubnu přednášet vědy o kosmetice

Zahraničí
13. 9. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ