Hladiny všech řek a potoků v Česku už klesly na běžný průtok

Domácí
25. 2. 2026 13:29
ilustrační foto
ilustrační foto

Řeky a potoky, které se v posledních dnech v několika krajích mírně zvedly po tání sněhu a deštích, se vrátily k běžnému průtoku. Na žádné stanici už před polednem neplatil povodňový stupeň, uvedl Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ).

Zvýšené průtoky se v posledních dnech vyskytovaly na východě Moravy, pod horami na severu země, na Českomoravské vrchovině nebo na jihu Čech.

Toky začaly stoupat v neděli večer, zhruba dvacítka z nich dosáhla prvního, tedy nejnižšího stupně povodňové aktivity, jen výjimečně a krátce několik z nich překročilo i druhý stupeň. Postupně počet stanic se zvýšeným stavem vody klesal.

První stupeň povodňové aktivity ještě ve středu dopoledne zůstával na potoce Jevíčka v obci Chornice na Svitavsku, i tam ale okolo 11:30 klesla hladina na běžný stav.

Povodňové stupně označují míru nebezpečí povodně a určují rozsah záchranných opatření. První povodňový stupeň značí bdělost, druhý pohotovost a nejvyšší, třetí znamená ohrožení.

Autor: ČTK, David GarkischFoto: Pexels

Další čtení

Hasiči u Trutnova zasahují u požáru lesa. Zásah komplikuje silný vítr. Na místě je osm jednotek, byl vyhlášen druhý ze čtyř stupňů požárního poplachu.

Na okraji Trutnova hořel les, příčinou požáru byla nedbalost při pálení klestí

Domácí
25. 3. 2026
ilustrační foto

Policie obvinila 32 lidí v korupční kauze českého fotbalu

Domácí
25. 3. 2026

Jak vést pracovní pohovor, když jste na druhé straně stolu poprvé

Domácí
25. 3. 2026

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ