Jarní prázdniny přilákaly do Krkonoš a Orlických hor tisíce lyžařů

Domácí
8. 2. 2026 16:28

V lyžařských areálech v Královéhradeckém kraji o víkendu lyžovaly tisíce lidí. I přes oblevu je sněhu dostatek. Nejvíce lidí přijelo do Krkonoš. Lyžuje se také v Orlických horách a v některých podhorských areálech, vyplynulo z informací jejich zástupců. Na horách bylo dnes okolo nuly, zataženo a místy mlha. Na sjezdovkách leží až metr sněhu včetně toho technického. Dnes končí první týden jarních prázdnin, které potrvají do 15. března.

V největším krkonošském středisku Špindlerův Mlýn o víkendu lyžovalo okolo 10.000 lidí. Nabízí téměř 30 kilometrů sjezdovek.

"Jarní prázdniny jsou v plném proudu. V provozu je celé středisko a podmínky pro lyžování jsou skvělé. Večerní lyžování na Hromovce pokračuje každý den. Velmi živo bylo hlavně v sobotu, kdy se ve Svatém Petru odehrávala apré ski párty na Champagne Lounge a také zde proběhl adrenalinový závod Chinese Downhill, kde se 300 jezdců na kolech spustilo po červené sjezdovce ve Svatém Petru," sdělila dnes mluvčí špindlerovského skiareálu Vendula Špiroch.

Tisíce lidí zavítaly o víkendu také do SkiResortu Černá hora - Pec. Na jeden skipas se tam v šesti areálech lyžuje na 44 kilometrech sjezdovek. Mezi dvěma největšími areály Černou horou a Pecí pod Sněžkou funguje lyžařský přejezd SkiTour. K přesunu mezi areály je také možné využít skibus. V provozu jsou všechny linky mezi areály i ty městské.

"Ve východních Krkonoších máme za sebou oblačný víkend, kdy na sjezdovky, na běžky, na výlet na hřebeny nebo na sáňky vyrazilo 17.000 lidí. I přes oblevu jsou podmínky na sjezdovkách SkiResortu stále vynikající, na sjezdovkách je zhruba metr sněhu," sdělila dnes mluvčí SkiResrotu Zina Plchová.

Večerní lyžování je na Javoru v Peci pod Sněžkou denně od 18:00 do 21:00. Po setmění se v úterý, čtvrtek a sobotu lyžuje i na Modřínu ve Velké Úpě a na sjezdovce U lesa v horních partiích Pece pod Sněžkou. Ve východních Krkonoších je upraveno téměř 90 km běžeckých tratí, nejlépe dostupných z Černé hory, kam běžkaře vyveze kabinková lanovka z Janských Lázní.

Návštěvnost krkonošského Ski areálu Malé Úpa byla o víkendu okolo 1400 lidí, sdělila dnes jeho mluvčí Barbora Chmelíková.

V Krkonoších v Královéhradeckém kraji se lyžuje i v menších areálech, jako třeba ve Strážném, Herlíkovicích nebo v Prkeném dole u Žacléře.

V Krkonoších v lavinových oblastech nadále platí první, nejmírnější stupeň lavinového nebezpečí z pěti. Na hřebenech hor je 40 až 80 cm sněhu, více ho je na závětrných svazích a žlabech. Uvolnění laviny je možné jen při velkém dodatečném zatížení, a to jen ojediněle ve velmi strmém extrémním terénu, uvedla v dnešní lavinové předpovědi Horská služba Krkonoše.

V Orlických horách je podle meteorologických dat do 30 cm sněhu, sníh je i v údolích. Tam se lyžuje ve všech hlavních areálech. I o ně byl o víkendu značný zájem.

Autor: ČTK, Jan KrumpholcFoto: Depositphotos

Další čtení

ilustrační foto

Žena přinesla policistům protitankovou střelu. Využila zbraňovou amnestii

Domácí
Aktualizováno: 8. 2. 2026 17:35
ilustrační foto

FN Hradec Králové potřebuje 1000 nových dárců krve, loni jich bylo 890

Domácí
Aktualizováno: 8. 2. 2026 12:36
ilustrační foto

Biologicky rozložitelného odpadu je v černých popelnicích více než dříve

Domácí
Aktualizováno: 8. 2. 2026 11:24

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ