Jeden mrtvý a 44 nezvěstných po zřícení autobusu do řeky v Beninu

Zahraničí
18. 8. 2025 22:39

Jeden člověk zahynul a 44 lidí se pohřešuje v centrálním Beninu poté, co se v noci ze soboty na neděli zřítil autobus do místní řeky Ouémé. Informovala o tom v neděli agentura AFP s odvoláním na beninské ministerstvo vnitra.

Ministr vnitra Alassane Seidou uvedl, že řidič autobusu jedoucího z Lomé do Niamey "ztratil kontrolu nad svým vozidlem poté, co prudce narazil do zábradlí mostu přes řeku Ouémé, načež skončil na dně řeky".

Podle ministra bylo v autobuse dohromady 54 lidí. Devět přeživších bylo převezeno ve stabilizovaném stavu do nemocnice v Savè, dodal ministr.

Příčina nehody nebyla upřesněna. Pokračuje vyprošťování autobusu a k nalezení pohřešovaných jsou podle Seidoua nasazeny všechny prostředky.

Autor: ČTKFoto: Depositphotos

Další čtení

Peruánci budou v neděli volit prezidenta, vybírají z rekordních 35 kandidátů

Zahraničí
11. 4. 2026

Posádka Artemis II se po desetidenní misi vrátila bezpečně na Zemi

Zahraničí
11. 4. 2026

Trump prý Írán podcenil, tvrdí bývalí američtí diplomaté

Zahraničí
10. 4. 2026

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ