Kvíz Chcete být milionářem? se před 25 lety stal trhákem

Domácí
16. 10. 2025 07:35

Velkým diváckým hitem se na přelomu století stal vědomostní kvíz s názvem Chcete být milionářem?, jehož premiérový díl odvysílala v Česku televize Nova před 25 lety, 16. října 2000.

Předpokladem úspěchu soutěže byla správně vyvážená kombinace zábavy, napětí, poučení a hlavně vysokých peněžních výher. Česká obdoba původně britského pořadu Who Wants to Be a Millionaire? se stala jedním z nejsledovanějších pořadů svého druhu.

O oblibu soutěže, vysílané na Nově do roku 2005, se bezpochyby zasloužil i její první moderátor - Vladimír Čech. Posléze jej vystřídali ještě Martin Preiss a Ondřej Hejma.

Základní pravidla hry, kterou v roce 2008 pod názvem Milionář převzala a po pár měsících kvůli malému zájmu diváků opět zrušila TV Prima, byla jednoduchá. Účastníci hry se přihlásili zpravidla přes telefon. Pokud se dostali do televizního rozstřelu, odpovídali v něm na jednoduchou otázku a nejrychlejší z nich usedl do křesla proti moderátorovi. Ten mu kladl další dotazy a soutěžící si vybíral ze čtyř možností. Pokud odpověděl správně, postoupil pak do dalšího kola. Maximálně mohl vyhrát deset milionů korun (na Primě dva miliony).

Na obrazovky Novy se soutěž vrátila o osm let později, vysílala se zde od března do září 2016, moderátorem byl Marek Vašut.

Autor: ČTKfoto: ČTK / Zbyněk Stanislav

Další čtení

letiště Točná, 29. července 2022

U pražského letiště Točná spadlo soukromé letadlo, nehodu nepřežili dva lidé

Domácí
2. 6. 2026

Státní zástupce obžaloval muže viněného ze špionáže pro Čínu

Domácí
2. 6. 2026
centrum biologické ochrany ministerstva obrany v Těchoníně

Český voják skončil po návratu z Konga v izolaci v Těchoníně

Domácí
2. 6. 2026

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ