LOM PRAHA a jeho dceřinka VR Group byly společně oceněny za týmovou manažerskou činnost v oblasti obranného a bezpečnostního průmyslu

Domácí
17. 1. 2025 16:32
Státnímu podniku LOM PRAHA a jeho dceřiné společnosti VR Group, a.s. byla udělena cena „Manažerský tým roku 2024“ za vynikající výsledky týmové manažerské činnosti v oblasti obranného a bezpečnostního průmyslu České republiky

Profesní uznání z rukou náčelníka Vojenské kanceláře prezidenta republiky generálmajora Radka Hasaly převzali ředitel LOM PRAHA s.p. Jiří Protiva a předseda představenstva VR Group. a.s. Vít Ryška. Vyhlášení oceněných osobností a společností, které organizovalo vydavatelství MS Line, s.r.o. a redakce Review pro obranný a bezpečnostní průmysl, se uskutečnilo ve čtvrtek 16. ledna 2025 na slavnostním setkání v Domě armády Praha. 

LOM PRAHA s.p., dříve Letecké opravny Malešice, obdržel tuto prestižní cenu za dynamický rozvoj podniku, který je spojený zejména s průmyslovou spoluprací na strategických projektech Armády ČR jako jsou vrtulníková platforma H-1, pořízení bojových letounů F-35 nebo transportních strojů Embraer C-390, tak i za významné profesní aktivity v civilním sektoru a rozšiřování schopností státního podniku. 

VR Group je předním tuzemským dodavatelem pozemních a leteckých výcvikových simulátorů pro Armádu České republiky. Z produktů české technologické společnosti „na zemi“ lze vzpomenout simulační technologie v programu bojových vozidel pěchoty CV 90 a „ve vzduchu“ získání osvědčení typové způsobilosti pro simulátor letounu Aero L-39NG (Skyfox), které jim nedávno vystavilo Ministerstvo obrany ČR.  

Autor: RedakceARCHIV/LOM PRAHA

Další čtení

Andrej Babiš

Babiš chce vyšachovat prezidenta ze summitu NATO. Prý pojede s Macinkou

Domácí
18. 3. 2026
Prezentace aktuálních témat k projektu nové multifunkční hokejové arény v Pardubicích (MHAP). Vystoupí: Petr Dědek, investor projektu, majitel skupiny D+D GROUP (součástí skupiny je MHAP), Patrik Melka, finanční ředitel D+D GROUP a MHAP.

Stavba pardubické arény pro 22 300 lidí začne letos. Bude stát 12,5 miliard

Domácí
Aktualizováno: 18. 3. 2026 20:43
Protipěchotní minu a protipancéřový náboj přinesl na policii muž z Písecka. Policisté vyzývají veřejnost, aby s municí nikdy nemanipulovala.

Bývalý voják z Písecka přinesl na policii historickou munici

Domácí
18. 3. 2026

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ