Nejméně 27 lidí zahynulo při požáru, který zachvátil bar v Bangkoku

Zahraničí
12. 7. 2026 22:06

Nejméně 27 lidí zahynulo při požáru, který zachvátil bar v thajské metropoli Bangkoku. S odvoláním na místní úřady to napsala agentura AP. Podle premiéra Anutina Čánvirakuna několik dalších lidí převezli záchranáři do nemocnice. Příčina požáru zatím není jasná.

Požár v podniku byl nahlášen kolem půlnoci místního času (19:00 SELČ), uvedli podle AP záchranáři. Hasičům se ho podařilo dostat pod kontrolu asi po půl hodině.

Na fotografiích zveřejněných z místa jsou vidět mimo jiné ohořelé židle a stoly v poškozeném interiéru podniku nebo řada přikrytých lidských těl, kolem nichž stojí záchranáři.

Thajsko zažilo podobné tragédie už v minulosti. Například 1. ledna 2009 během silvestrovské noci připravil požár v klubu Santika Club v Bangkoku o život 66 lidí. Oheň tehdy zřejmě zažehl ohňostroj v interiéru, napsala AP. V roce 2022 zahynulo 15 lidí při požáru v hudebním klubu v provincii Čchonburí ležící asi 160 kilometrů od Bangkoku.

Autor: ČTKfoto: ČTK / AP / Sakchai Lalit

Další čtení

Požár na jihu Španělska, kde zemřelo 13 lidí, se dále nešíří, uvedly úřady

Zahraničí
12. 7. 2026
Julija Svyrydenková, 30. března 2026

Zelenskyj avizoval změny ve vládě, premiérce nabídl novou roli

Zahraničí
12. 7. 2026
Malá Fatra, ilustrační foto

Třiasedmdesátiletá Češka nepřežila pád v Malé Fatře na Slovensku

Zahraničí
12. 7. 2026

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ