Noční teror na Ukrajině: 147 ruských dronů, výpadky elektřiny a zranění

Zahraničí
17. 2. 2025 08:53

Rusko v noci na dnešek na Ukrajinu zaútočilo s nasazením 147 dronů, informovalo letectvo napadené země. Protivzdušná obrana jich 83 sestřelila a dalších 59 se zřítilo, aniž způsobilo škodu. Ukrajinská elektrárenská společnost Ukrenerho ovšem informovala, že kvůli následkům útoků musejí lidé počítat s odstávkami elektrické energie.

Ukrajinské letectvo uvedlo, že v důsledku ruského útoku vznikly škody v Charkovské, Kyjevské, Poltavské a Záporožské oblasti. Bližší informace k nim nezveřejnilo.

V Kyjevě utrpěl zranění 22letý muž. V několika čtvrtích jsou poničené obytné domy, jinde vznikl požár v průmyslovém podniku nebo v areálu skladiště, uvedl šéf oblastní správy Mykola Kalašnyk.

Šéf Dněpropetrovské oblasti Serhij Lysak na telegramu napsal, že "při nepřátelském teroru" nejvíce utrpělo město Marhanec. Zranění jsou čtyři lidé ve věku od 22 do 64 let. Škody jsou na osmi větších obytných domech a několika rodinných domcích, dále pak na různých komerčních objektech nebo na elektrickém vedení.

Společnost Ukrenerho nejdříve upozornila, že nouzové odstávky dodávek elektrické energie se týkají Kyjeva, Kyjevské oblasti, Dněpropetrovské a Sumské oblasti. Později informovala, že odstávky zasáhnou všechny regiony. Omezení se v první řadě vztahuje na průmyslové podniky a další firmy, v určitých případech i na domácnosti.

Ukrajina se již téměř tři roky brání ruské agresi. Prakticky každou noc čelí ukrajinská města ruským dronům, raketám či střelám s plochou dráhou letu, jejichž terčem často bývá energetická infrastruktura.

Také Rusko dnes informovalo o dalším ukrajinském dronovém útoku. Podle ministerstva obrany v Moskvě jeho protivzdušná obrana v noci na dnešek sestřelila 90 dronů a nad Černým mořem protilodní střelu Neptun.

Informace poskytované znepřátelenými stranami nelze nezávisle ověřit.

Autor: ČTKFoto: Depositphotos, Surakub888

Další čtení

ilustrační obrázek

Ambiciózní cíle Bundeswehru v ohrožení. Bude muset Německo oživit povinné odvody?

Zahraničí
27. 6. 2026
Polsko, Poznaň – památník obětem dělnických protestů z června 1956

Poznaň 1956: Den, kdy dělníci povstali proti komunistickému režimu

Zahraničí
27. 6. 2026

USA oznámily nové údery na Írán v odvetě za útok na obchodní loď

Zahraničí
27. 6. 2026

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ