Otřesné týrání krav. Soud za to muži dal pět let vězení natvrdo

Domácí
19. 3. 2026 12:55
ilustrační foto
ilustrační foto

Za chov skotu v nevhodných podmínkách na farmě na Chomutovsku poslal pražský vrchní soud ředitele společnosti Ekochov CMN Antonína Hajzlera na pět let do vězení. Na deset let mu také zakázal se starat o zvířata.

Jednatele společnosti Františka Horna potrestal ročním podmíněným trestem za zanedbání péče o zvířata z nedbalosti. Firmě Ekochov CMN uložil, aby zaplatila dva miliony korun. Podle pravomocného verdiktu kvůli mužům uhynulo od ledna do prosince 2021 téměř 70 zvířat. Dvojice vinu od počátku odmítala.

Krávy na farmě v Měděnci v Krušných horách dlouhodobě strádaly, neměly dostatek jídla ani pití. Nikdo jim nezajistil veterinární péči ani základní ošetření a péči po porodu. Některá zvířata neměla podkožní ani vnitřní tuk, měla i poškozené orgány. Uhynuly i krávy s telaty v porodních cestách.

Autor: ČTK, David GarkischFoto: Pixabay
TÉMA: Sdíleno na sociálních sítích

Další čtení

ilustrační obrázek

Plameny viděné z vesmíru: Česko bojuje s vlnou lesních požárů

Domácí
3. 5. 2026
ilustrační obrázek

Policie prověřuje nehodu na horské dráze v Hradci Králové pro obecné ohrožení

Domácí
3. 5. 2026
ilustrační obrázek

Česko by mohlo přiblížit minimální mzdu evropskému standardu 50 %

Domácí
3. 5. 2026

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ