Plivanec na hvězdného cyklistu stál tisíce. Hází po něm i lahve i čepice

Sport
15. 4. 2025 15:15
ilustrační foto
ilustrační foto

Plivanec na hvězdného nizozemského cyklistu Mathieu van der Poela během březnové klasiky E3 v Belgii bude stát neukázněného diváka pokutu až 350 eur (téměř 9000 korun). Muž se k činu přiznal potvrdil mluvčí policie ve městě Ronse, kde se incident nedlouho před cílem odehrál.

Van der Poel v závodu E3 Saxo Classic obhájil titul. Když jel v úniku asi 30 kilometrů před cílem, jeden z fanoušků si odplivl jeho směrem. Policie ho díky televizním kamerám identifikovala a muž se přiznal. "Pokuta může činit až 350 eur. Případ jsme uzavřeli," oznámil policejní mluvčí.

Útoky jen přitahuje. Lahví i čepicí

Třicetiletý nizozemský jezdec je zvlášť v Belgii často útokem fanoušků. V neděli při závodu Paříž-Roubaix mu hodil jeden pravděpodobně z belgických diváků do obličeje plnou plastovou lahev s pitím. "Lidi, co dělají takové věci, by na závody neměli chodit," zlobil se Van den Poel. "Bohužel to nemůžu změnit, ale škoda, že se to opakuje," dodal.

Při loňském ročníku Paříž-Roubaix mu zase hodila divačka do řetězu kola čepici, na cyklokrosovém závodu a na monumentu Kolem Flander ho polili pivem. Útoky mohou souviset s jeho dlouholetou rivalitou s Belgičanem Woutem van Aertem.

Autor: ČTK, David Garkisch

Další čtení

ilustrační foto

Vodácká sezóna na Teplé Vltavě začíná. Ale není voda, rozhodnou milimetry

Sport
30. 4. 2025
ilustrační foto

Muž při Euru vylezl pod střechu stadionu. Zaplatí zásah policie i vrtulník

Sport
30. 4. 2025
Tisková konference k Olympiádě dětí a mládeže 2026 (ODM), 28. dubna 2025, Praha. Představeno bylo logo ODM od studentky Vyšší odborné školy a Střední umělecké školy Václava Hollara Rózy Palety.

Olympiádu dětí a mládeže bude poprvé hostit Praha, vrací se šerm a lukostřelba

Sport
28. 4. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ