POČASÍ: Čekají nás mrazivé noci, slunečno, ale taky větrno. O víkendu sníh

Domácí
19. 1. 2026 08:38
ilustrační foto
ilustrační foto

V Česku bude až do čtvrtka většinou slunečno, noci budou mrazivé, teploty přes den budou kolem nuly. Hlavně na Českomoravské vrchovině meteorologové očekávají větrno. Od pátku se nebe zatáhne, mrazy se zmírní a o víkendu může sněžit. Vyplývá to z předpovědi na webu Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).

Nízká oblačnost se v pondělí může objevit jen ojediněle zejména na Moravě. Teploty se budou pohybovat od minus tří do plus dvou stupňů Celsia, až pět stupňů nad nulou může být ve Slezsku. Vítr může zejména na Českomoravské vrchovině a na severu Čech foukat v nárazech rychlostí až 70 kilometrů v hodině.

Podobné budou teploty přes den i v dalších dnech, v noci budou klesat až k minus deseti stupňům Celsia a při vyjasnění i níže. Objevit se mohou mrznoucí mlhy. Vítr s nárazy až 70 km/h očekávají meteorologové na Českomoravské vrchovině ještě i v úterý, ve středu s rychlostí do 55 km/h.

V pátek se obloha zatáhne, postupně zejména na východě může začít slabě sněžit. Teploty by už ani v noci neměly klesnout pod minus deset stupňů Celsia. Přes den bude teploměr dál ukazovat kolem nuly, stejně i během víkendu. Na konec týden předpovídá ČHMÚ občasné sněžení, v nejnižších polohách může padat i déšť se sněhem.

Autor: ČTK, David GarkischFoto: Pixabay

Další čtení

ODS z větší části změnila vedení, v opozici chce posilovat vlastní značku

Domácí
18. 1. 2026
ilustrační foto

Čech zadržovaný skoro rok a půl ve Venezuele se vrátil domů. Cesta byla náročná

Domácí
18. 1. 2026
ilustrační foto

Muž utonul pod ledem. Zřejmě chtěl přeplavat z jedné díry do druhé

Domácí
18. 1. 2026

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ