Policie na Réunionu rozbila síť obchodníků s chráněnými druhy zvířat

Zahraničí
16. 4. 2025 21:30
ilustrační foto
ilustrační foto

Mezinárodní síť nelegálních obchodníků s chráněnými živočišnými druhy, především pak papoušky, se podařilo rozbít policii na francouzském ostrově Réunion. Dvě osoby podezřelé z organizování sítě byly zatčeny a pokud je soud shledá vinnými, hrozí jim sedm let vězení a pokuta 750.000 eur (18,7 milionu Kč). Informovala o tom dnes agentura AFP.

Zasahující policisté u zadržených zabavili 28 chráněných ptáků, jednu želvu z druhu ohroženého vyhynutím a neupřesněnou značnou sumu peněz. Chráněné druhy podezřelí nabízeli zájemcům prostřednictvím sociálních sítí a jejich zákazníky byli většinou chovatelé ptactva na ostrově Réunion, který leží v Indickém oceánu. Mezi zabavenými chráněnými druhy byli mimo jiné papoušci ara arakanga či amazoňané modročelí.

Loni od listopadu do prosince bylo po celém světě zabaveno téměř 20.000 živých zvířat a zatčeno 365 osob v rámci rozsáhlé operace zaměřené na boj proti obchodování s volně žijícími zvířaty. Operaci koordinoval Interpol a Světová celní organizace.

Autor: ČTKFoto: Depositphotos, sandybisht7434.yahoo.co.in

Další čtení

los - ilustrační foto

Ve Varšavě se procházeli dva losi po ulici. Mohou být nebezpeční, žena utekla

Zahraničí
22. 3. 2026
ilustrační foto

K Íránu dorazila britská jaderná ponorka. Čeká na povel k útoku

Zahraničí
22. 3. 2026
Koloseum

Italové opravili Koloseum. Na stejných místech diváci sledovali gladiátory

Zahraničí
Aktualizováno: 22. 3. 2026 18:39

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ