Porazil osud, ale ne hněv: Muž bez končetin obviněn ze zastřelení spolujezdce

Zahraničí
24. 3. 2026 10:26
ilustrační obrázek
ilustrační obrázek

Příběh jako z filmu: muž, který v dětství přišel o všechny čtyři končetiny a stal se profesionálním sportovcem, nyní čelí obvinění z vraždy. Dayton Webber měl v Marylandu zastřelit spolujezdce, tělo vyhodit a uprchnout do Virginie. Spolujezdci na zadních sedadlech odmítli pomoci a zavolali policii. Tělo oběti našel obyvatel nedaleké obce na své zahradě.

Šanci na přežití měl tříprocentní

Policie v americkém státě Maryland oznámila, že pro podezření z vraždy byl zatčen muž, který má amputované všechny čtyři končetiny. Sedmadvacetiletý Dayton James Webber, jenž je profesionálním hráčem americké hry cornhole, v níž se do otvoru v desce hází sáčky naplněné kukuřicí, byl zatčen ve Virginii. Tam podle policie uprchl před spravedlností poté, co při hádce zastřelil spolujezdce v autě, které řídil. Informuje o tom zpravodajský web The Guardian.

Marylandský okres Charles oznámil, že požádal o Webberovo vydání z Virginie a že bude obviněn z vraždy prvního stupně.

Webber v eseji pro pořad Today v roce 2023 uvedl, že mu lékaři kvůli vážné infekci krve amputovali obě nohy a ruce, když mu bylo deset měsíců. Šanci na přežití mu tehdy prý dávali tříprocentní, nakonec se ale stal profesionálním hráčem cornholu.

Spolujezdci odmítli pomoci a zavolali policii

Šerif okresu Charles uvedl, že Webber zastavil a požádal dva spolujezdce na zadních sedadlech, aby mu pomohli vytáhnout oběť z auta. Oba to odmítli, vystoupili a zavolali policii. Webber mezitím ujel i s tělem, uvedl šerif. O dvě hodiny později obyvatel zhruba 16 kilometrů vzdálené obce Charlotte Hall našel na zahradě tělo. Sedmadvacetiletý Michael Wells byl na místě prohlášen za mrtvého.

Americká cornholeová liga v prohlášení na facebooku napsala, že ví, jakým Webber čelí obviněním. Zároveň ale uvedla, že se k věci nebude vyjadřovat.

Autor: ČTK, Jan KrumpholcFoto: Pixabay, MikeGunner

Další čtení

Maďaři se rozhodli pro Evropu, uvedli von der Leyenová a Macron

Zahraničí
12. 4. 2026
ilustrační foto

Orbán je nejspíš poražen. Maďarsko a Evropu čeká velká změna

Zahraničí
12. 4. 2026
Maďarský premiér Viktor Orbán

V Maďarsku skončily volby, průzkumy naznačují jasné vítězství opoziční Tiszy

Zahraničí
12. 4. 2026

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ