Ta největší chyba je, že si žádné nesjednáte.
Cestovní pojištění stojí po Evropě kolem 100 Kč na týden a pokryje vám náklady na lékařské ošetření i v soukromých ordinacích, což už se nedá říci o evropském průkazu zdravotního pojištění.
Za druhé byste si měli zvolit dostatečně vysoké limity pojištění.
Naprosté minimum je 1,5 mil. Kč, nicméně pro klid duše si můžete zvolit i vyšší limit v rámci kterého máte například i předčasný návrat do místa trvalého bydliště při snížené pohyblivosti. Takže jestliže jedete po Evropě autem a zlomíte si nohu, pojišťovna za vás uhradí dopravu domů.
Dalším benefitem může být uhrazení nákladů na vyslání někoho, kdo se o vás bude starat, než budete schopen převozu nebo vám třeba odveze auto domů.
Za třetí si dobře rozmyslete, jestli nepotřebujete pojištění odpovědnosti.
Budete-li na dovolené jezdit na kole nebo na vodním skútru, může se vám hodit. Stojí nižší desítky korun za týden a bude se vám hodit, pokud třeba váš pes pokouše kolemjdoucího. Jedete-li na lyže, určitě si ho kupte. Srazit někoho na sjezdovce je opravdu jednoduché.
Jste vyznavačem letních sportů a nezkontrolujete si pojistné podmínky.
Každá pojišťovna má takzvané výluky a ty se liší podle pojišťovny. Některá může tolerovat sjíždění divokých řek v rámci běžného pojištění a některá ne. Pokud tedy hodláte provozovat cokoli nad rámec cyklistických výletů, zkontrolujte si, že vám to pojistka kryje a eventuálně si dokupte pojištění rizikových sportů.
Sjednáte si připojištění, které nepotřebujete.
Můžete si sjednat připojištění ztráty zavazadel nebo zpoždění letu, ale tyhle připojištění jsou vždy ta nejdražší. A pokud si ho sjednáte, určitě se podívejte na pojistné limity, abyste pak nebyli zklamaní, že třeba dostanete jenom pár tisíc korun.
A žádnou chybu neuděláte, když se na internetu nezávazně podíváte, co vám kdo nabízí.