Lidé si dnes na Pražském hradě mohou prohlédnout jindy nepřístupné prostory, v nichž se odehrávají významné státní, protokolární a společenské události. Sály se otevřou v 09:00, poslední vstup bude možný v 17:30. Okruh začne u Matyášovy brány. Zdarma budou během dne otevřených dveří přístupné také další hradní památky, expozice a zahrady.
"Rozhodli jsme se v tento termín mimořádně otevřít letohrádek v Královské zahradě. Už v květnu tam totiž začne rozsáhlá rekonstrukce. Pro návštěvníky je to tak na několik měsíců poslední možnost si tuto jedinečnou renesanční stavbu prohlédnout," uvedl na webu ředitel Správy Pražského hradu Pavel Vyhnánek.
Kromě reprezentačních prostor a Královského letohrádku uvidí zájemci také stálé expozice, katedrálu sv. Víta, Zlatou uličku, Starý královský palác, baziliku sv. Jiří, všechny zahrady i výstavu Dary pro prezidenta z daleka i blízka v Rožmberském paláci.
Dny otevřených dveří pořádá Pražský hrad pravidelně na jaře a poté v zimě při začátku adventu. Výjimkou byly roky 2020 a 2021, kdy se kvůli epidemii covidu-19 nekonaly.










