Mezi luxusními vozy je BMW stále světovou jedničkou

14. 4. 2015 10:42
BMW řady 2 má na trhu úspěch, značka tak zůstává světovou jedničkou.
BMW řady 2 má na trhu úspěch, značka tak zůstává světovou jedničkou.

Německá automobilka BMW Group zvýšila v březnu odbyt o 9,2 % na rekordních 232 556 aut. Rekord zaznamenala i za celé první čtvrtletí, kdy zákazníkům dodala 526 669 vozů, o 8,1 % více než před rokem. K růstu přispěla přetrvávající silná poptávka v Severní Americe, zatímco v Evropě firma pozoruje zotavení, uvedl v prohlášení šéf prodeje a marketingu BMW Ian Robertson.

Pokud jde o samotnou značku BMW, její odbyt se bez zahrnutí malých aut Mini a limuzín Rolls-Royce v březnu zvýšil o zhruba pět procent na 195 593 vozů. K rekordnímu březnovému odbytu napomohla velká poptávka po novém kompaktu BMW řady 2 a o vozy řady 4. Rekordní bylo i celé čtvrtletí, kdy se po celém světě prodalo 451 576 luxusních vozů BMW. To je o 5,4 % více než před rokem.

BMW se stala jedničkou světového trhu s luxusními automobily v roce 2005, kdy na tomto postu vystřídala německého konkurenta Mercedes-Benz. Toho pak v roce 2011 předstihla značka Audi z koncernu Volkswagen. Mercedes i Audi chtějí ještě během tohoto desetiletí BMW o vedoucí pozici na trhu připravit.

V samotném březnu ale společnost BMW z hlediska prodeje své největší rivaly předehnala. Automobilka Audi v březnu dodala zákazníkům 177 950 aut a Mercedes-Benz 183 467.

Autor: ČTK Foto: bmw

Další čtení

Decroix zvažuje, že by stát mohl přijímat darem i majetek nejasného původu

Domácí
11. 7. 2025

Výrobce Nutelly Ferrero koupí za 3,1 miliardy USD americkou firmu WK Kellogg

Ekonomika
10. 7. 2025

Kybernetický úřad varuje před využíváním produktů čínské společnosti DeepSeek

Domácí
10. 7. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ