Panamera <span>pod pokličkou</span> nevydržela

24. 11. 2008 09:00
Dynamický charakter novinka nezapře.
Dynamický charakter novinka nezapře.

Dynamický charakter novinka nezapře.Čtyřdveřová limuzína od Porsche nabrala konkrétní podobu nejen pro zaměstnance automobilky z Zuffenhausenu. Zatím však nikoli oficiálně. Prodávat by se měla začít příští rok v létě.

FOTOGALERIE: Porsche Panamera Gran Turismo

Porsche Panamera se má představit s elektronicky řízeným vzduchovým odpružením, dvouspojkovou převodovkou a náhonem na zadní, anebo všechna čtyři kola. Po Cayenne je druhým modelem v nabídce značky s motorem vpředu, zatímco délkou 4,97 metru předčí všechna v současnosti vyráběná porsche.

ČTĚTE TAKÉ: Historie Porsche aneb Co se vyklubalo z brouka

Panamera je první čtyřdveřovou limuzínou značky Porsche.Výška 1,42 metru naznačuje dynamické ambice, neboť se pohybuje i pod Maserati Quattroporte. Rozvor 2,92 metru naopak představuje nejkratší vzdálenost mezi nápravami v kategorii sportovně zaměřených limuzín.

ČTĚTE TAKÉ: Cayman i Boxster nabírají na síle

Pod kapotou by se měly objevit benzinové motory, které začínají u vidlicového šestiválce o objemu 3,6 litru a výkonu 300 koní a končí u osmiválců s 500 koňmi. Naftu prozatím toto porsche spalovat nebude, do budoucna se však počítá s hybridní verzí. Podrobnější specifikace motorů se objeví příští rok na jaře spolu s premiérou modelu.

Nové Porsche Panamera se začne prodávat příští rok v létě. Automobilka doufá, že si ho koupí kolem dvaceti tisíc zákazníků ročně.

Foto: Porsche

Další čtení

Jednání ve Washingtonu mezi Izraelem a Libanonem bylo pozitivní, tvrdí strany

Zahraničí
14. 4. 2026
Iron Maiden, 5. července 2025

Do rokenrolové Síně slávy budou uvedeni Phil Collins, Iron Maiden či Oasis

Kultura
14. 4. 2026

Ministerstvo obrany: Nezakázali jsme armádě zveřejnění rozhovoru s prezidentem

Domácí
14. 4. 2026

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ