<span>Poslední panák</span> s Bentley Arnage

26. 9. 2008 12:00
Poslední Bentley Arnage ponese název Final Series.
Poslední Bentley Arnage ponese název Final Series.

Poslední Bentley Arnage ponese název Final Series.Vlajková loď britské značky Bentley se po deseti letech existence rozloučí speciální verzí Final Series. A nám nezbývá než čekat na rok 2010. Autosalon v Paříži se stane příležitostí pro rozloučení nejluxusnějšího bentleye současnosti, modelu Arnage

ČTĚTE TAKÉ: Bentley a nafta nejdou dohromady

Final Series je založena na sportovním modelu Arnage T, s nímž sdílí vidlicový osmiválec o výkonu 507 koní a maximálním točivém momentu tisíc newtonmetrů. Ty převádí na kola šestistupňový automat, díky němuž luxusní limuzína akceleruje na stokilometrovou rychlost za 5,5 sekundy. Nejvyšší rychlost potom činí 290 kilometrů v hodině.

ČTĚTE TAKÉ: Limuzína od Bentley ještě rychlejší

Smutek z ukončení výroby Arnage pomohou zažehnat placatky.Součástí auta bohatě čalouněného kůží jsou i dvě placatky umístěné ve speciální přihrádce na zadní straně předních křesel. Pasažéři u nich najdou i patřičné nádoby, aby nemuseli životodárnou tekutinu za jízdy konzumovat jako barbaři. Ostatní prvky auta tím ztrácejí na důležitosti. No uznejte, koho by zajímala přípojka na iPod, když si může povídat s Johnniem Walkerem?

Foto: Bentley

Další čtení

fotografie jezdců F1 na mřížce před Velkou cenou Austrálie 2025 v Albert Parku v Melbourne

Nová pravidla, nové výzvy: kdo ovládne F1 po revoluci monopostů?

Sport
5. 3. 2026
ilustrační obrázek

V Litovli objevili varnu pervitinu při zásahu u domácího násilí

Domácí
5. 3. 2026
ilustrační obrázek

Novinka v Přerově: odlehčovací služba s celoroční podporou rodin

Domácí
5. 3. 2026

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ