Akcie ve Spojených státech po pátečním růstu na nové rekordy dnes dále nepatrně posílily. Investoři čekají na konkrétní informace o obchodních vztazích mezi USA a Čínou, když poslední zprávy naznačují možnost jakéhokoliv výsledku jednání. Trhy zřejmě také přivítaly rozhodnutí Washingtonu prodloužit platnost výjimky umožňující americkým firmám obchodovat s čínským výrobcem telekomunikačního zařízení Huawei.
V závěru obchodování index Dow Jones stoupl o 31,33 bodu, tedy 0,1 procenta, na 28.036,22 bodu. Širší index Standard & Poor's 500 se zvýšil o 1,57 bodu, neboli 0,05 procenta, na 3122,03 bodu. Index technologického trhu Nasdaq vzrostl o 9,11 bodu, čili 0,1 procenta, na 8549,94 bodu.
Server CNBC dnes napsal, že Čína se vyjadřuje pesimisticky k možnosti dokončení obchodní dohody. Na vině je neochota prezidenta Donalda Trumpa zrušit cla. V neděli přitom státní tisková agentura Nová Čína uvedla, že Čína a USA v sobotu měly "konstruktivní jednání" o obchodu, které se uskutečnilo telefonicky na vysoké úrovni.
Posílilo sedm z 11 dílčích sektorů, které jsou součástí indexu S&P 500, v čele s poskytovateli komunálních služeb, realitními společnostmi a výrobci spotřebního zboží. Naopak nejvíce ztrácely energetické firmy kvůli poklesu cen ropy. Oslabily také akcie firmy HP, která odmítla nabídku na převzetí od společnosti Xerox. Zpráva o nové akvizici však pomohla vzhůru kosmetické firmě Coty.
Tento týden se investoři zaměří na zápis z posledního zasedání centrální banky USA (Fed), na kterém měnový výbor potřetí v letošním roce snížil hlavní úrokovou sazbu. Výsledky hospodaření tento týden zveřejní maloobchodní firmy, včetně Home Depot, Kohl's a Target, napsala agentura Reuters.
Americký dolar kvůli zprávě serveru CNBC o obchodním jednání mezi USA a Čínou klesl. Dolarový index, který sleduje výkon dolaru ke koši šesti předních světových měn, se snížil o 0,2 procenta na 97,80 bodu. Vůči euru dolar oslabil o 0,2 procenta na 1,1075 USD a k jenu o 0,2 procenta na 108,65 JPY. Kurz eura vůči jenu zůstal beze změny na 120,32 JPY.