Hyundai v Nošovicích <span>omezí výrobu</span> na čtyři dny v týdnu

Ekonomika
7. 1. 2009 11:20
Ilustrační foto
Ilustrační foto

Ilustrační fotoNošovická automobilka Hyundai dnes oficiálně potvrdila, že omezí kvůli hospodářské krizi výrobu na čtyři dny v týdnu. Výroba aut nižší střední třídy bude zkrácena na pondělí až čtvrtek zatím v lednu. Omezení výroby začne v pátek 9. ledna, kdy budou mít zaměstnanci první volný den. Firma také pozastaví nábor nových pracovníků a odloží zahájení druhé směny.

Zkrácení výrobního týdne je podle viceprezidenta společnosti Kim Keun Sika jediným realistickým východiskem ze situace na evropském trhu, kde výrazně propadla poptávka po nových vozech, například ve Španělsku a Velké Británii.

"V současné době nemá závod tolik objednávek, aby výrobní linky mohly jet na plný výkon. Celá výroba je založena na principu potvrzených objednávek. Nevyrábíme auta na sklad. Proto nás propad objednávek donutil redukovat výrobu," dodal mluvčí firmy Petr Vaněk.

Rozhodnutí o dalším vývoji výroby v Nošovicích by mělo padnut v druhé polovině ledna a bude se odvíjet od vývoje situace na trhu. Zaměstnanci budou zatím za každý volný pátek pobírat 68 procent své průměrné mzdy.

Foto: Karel Šanda

Další čtení

Na českobudějovickém Výstavišti začínají výstavy Hobby a Czech Food Expo

Ekonomika
15. 5. 2025

Před deseti lety vyhrál sázkař z Čech rekordních 2,466 miliardy korun

Ekonomika
15. 5. 2025

Eset: Na PC v dubnu nejvíc útočil program Formbook, stál za třetinou incidentů

Ekonomika
15. 5. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ