Ministr zemědělství Marian Jurečka (KDU-ČSL) není spokojen s tím, v jaké podobě prošla sněmovnou novela o registru smluv. Jurečka chtěl ze zákona vyjmout národní podnik Budějovický Budvar, poslanci ale do předpisu prosadili celou řadu dalších výjimek. Ministr novinářům řekl, že se obává, že poslanci budou hlasovat stejně, i kdyby jim novelu vrátili senátoři.
Novela poslanců KDU-ČSL počítala původně s vynětím pivovaru Budvar, který podle Jurečky potřeboval výjimku kvůli ochraně obchodního tajemství před konkurencí. "V průběhu času se ukázalo jako rozumné podpořit některé další návrhy, já osobně jsem podporoval návrhy typu vyjmout vysoké školy, výzkumné ústavy," řekl. S rozšířením výjimky na státní podniky nesouhlasil.
Poslanci dříve hovořili i o tom, že by návrh mohli vrátit ze závěrečného do druhého čtení, podle Jurečky by ale ani tento krok ničemu nepomohl. "Pozměňovací návrhy by tam zůstaly stejné, stejní poslanci by tam pro ně měli ambici hlasovat," řekl. Stejný výsledek jako dnes lze podle něj očekávat i v případě, že by zákon poslancům vrátil Senát.