Kellner staví nejvyšší mrakodrapy v Česku. Budou mít až 139 metrů

Ekonomika
21. 10. 2011 12:50
Mrakodrapy vyrostou na pražském Chodově.
Mrakodrapy vyrostou na pražském Chodově.

Mrakodrapy, které se na pražském Chodově chystá postavit společnost PPF nejbohatšího Čecha Petra Kellnera, budou měřit 139 a 128 metrů. Takzvané Prague Eye Towers se stanou nejvyššími budovami v Česku.

Východní věž bude mít 32 nadzemních podlaží, západní o tří méně. Vyplývá to z dokumentace, kterou investor ve čtvrtek předložil k posouzení vlivu stavby na životní prostředí, informuje deník E15.

V obou budovách jsou plánovány jen kanceláře a doplňkové stravovací provozy. "Typická patra jsou navržena pro jednoho až čtyři nájemce po 250 metrech čtverečních," píše se v projektu. Ve věžích má pracovat okolo pěti tisíc lidí. PPF chce začít stavět už na jaře, hotovo má být do léta 2015.

Společnost plánuje stavbu výškové budovy v Česku již několik let. V roce 2008 představila studii, který počítala s vybudováním jedné věže vysoké 190 metrů. Později se ale PPF rozhodla pro dvě menší stavby.

Projekt Prague Eye Towers není prvním záměrem postavit na pražském Jižním Městě mrakodrapy. Společnost Melit chce přestavět takzvanou pochozí zónu na Hájích. Součástí projektu by měl být až 120metrový dům. Další vysoká budova by měla vyrůst na Litochlebském náměstí. Oba projekty však ještě nezískaly potřebná povolení.

Zatím nejvyšší rozestavěnou budovou v Česku je brněnský mrakodrap AZ Tower, který má měřit 111 metrů.

Autor: ČTK Foto: Profimedia

Další čtení

ilustrační foto

Cena bitcoinu zlomila další rekord. Krypto posiluje, protože ho chce Trump

Ekonomika
11. 7. 2025

Výrobce Nutelly Ferrero koupí za 3,1 miliardy USD americkou firmu WK Kellogg

Ekonomika
11. 7. 2025

Trump oznámil nová cla pro osm zemí, Evropská unie mezi nimi není

Ekonomika
9. 7. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ