Nejbohatším Slovákem je Babiš. Polepšil si

Ekonomika
4. 11. 2016 11:22
Andrej Babiš.
Andrej Babiš.

Nejbohatším Slovákem je podle slovenské edice časopisu Forbes i nadále český ministr financí a rodák z Bratislavy Andrej Babiš. Mezi eurové miliardáře se pak nově zařadil spoluzakladatel developerské skupiny HB Reavis Ivan Chrenko. Vyplývá to z nejnovějšího žebříčku nejmajetnějších Slováků, který časopis každoročně zveřejňuje.

Majetek Andreje Babiše, který vlastní skupinu Agrofert, podle časopisu dosahuje 2,59 miliardy eur (70 miliard Kč), což proti loňsku představuje nárůst o téměř deset procent.

Za Babišem skončil až s odstupem druhý Chrenko, jehož majetek Forbes vyčíslil na 1,02 miliardy eur (27,5 miliardy Kč). Proti předchozímu roku se hodnota Chrenkova majetku zvýšila o více než třetinu. Za ním se umístil spolumajitel finanční skupiny Penta Jaroslav Haščák s majetkem 630 milionů eur (17 miliard Kč).

Pořadí na prvních třech místech žebříčku nejbohatších Slováků se stejně jako loni nezměnilo.

"Celkový majetek 25 nejbohatších Slováků odhadujeme na 11,7 miliardy eur, což odpovídá téměř 15 procentům loňského výkonu slovenské ekonomiky. Firmám, které majitelům přinášejí bohatství, se většinou nadprůměrně dařilo. Podpořil je zejména dobrý růst slovenské i české ekonomiky, kde většina z nich působí," uvedl časopis.

Podle české edice tohoto časopisu zůstal nejbohatším Čechem vlastník investiční skupiny PPF Petr Kellner s majetkem 255 miliardy Kč, na druhém místě skončil Babiš.

Autor: ČTK Foto: ČTK , Šulová Kateřina

Další čtení

ilustrační foto

Benzín a nafta zdražily o haléře. Žádnou paniku, v Rusku jsou na tom mnohem hůř

Ekonomika
18. 9. 2025
ilustrační foto

Sklizeň jablek bude nadprůměrná. Pomohly deště, loni ji naopak zničil mráz

Ekonomika
Aktualizováno: 18. 9. 2025 11:54

Tunel Blanka slouží už deset let. Na zklidnění dopravy ale Praha stále čeká

Ekonomika
Aktualizováno: 18. 9. 2025 10:36

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ