Neobvyklé žádosti. Češi si kvůli horku půjčují na vodu i krmivo

Ekonomika
26. 8. 2018 12:33
Na Orlickoústecku si chovatelka musela půjčit devět tisíc korun na seno pro koně.
Na Orlickoústecku si chovatelka musela půjčit devět tisíc korun na seno pro koně.

Dlouhodobé sucho ovlivňuje i potřeby zákazníků finančních společností. Druhým nejčastějším důvodem půjčky byly hned po výdajích spojených se začátkem školního roku v srpnu u společnosti Provident Financial zádržné systémy na vodu a automatické závlahové prvky.

"Zjistili jsme to z našich interních průzkumů. Koncem léta si lidé zpravidla půjčují na výbavu pokojíčků pro školáky, letos si pořizují zařízení na odvod a uchování dešťové vody nebo automatické zavlažování," řekl ČTK mluvčí Providentu Ondřej Holoubek. "Sucho je extrémní, s požadavky na financování takovýchto nákupů jsme se ještě nesetkali. Většinou šlo o majitele rozsáhlejších pozemků a o soukromě hospodařící rolníky, kteří si nákupem velkokapacitních nádrží dělají zásoby," dodal.

Sucho trápí i chovatele domácích zvířat. "Na Orlickoústecku jsme dokonce poskytli půjčku 9000 korun na nákup sena pro koně. Tráva zde totiž uschla a chovatelka neměla zvířata čím krmit," podotkl mluvčí.

Další čtení

ilustrační foto

Restaurace čekají během olympiády největší nápor fanoušků při hokeji

Ekonomika
6. 2. 2026

Analytici: Maloobchod loni stabilně rostl, prosinec byl ale pod očekáváním

Ekonomika
5. 2. 2026

ČNB nechala sazby beze změny, do budoucna si nechává všechny možnosti otevřené

Ekonomika
5. 2. 2026

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ