O2 měla výpadek internetu v Praze a středních Čechách

Ekonomika
19. 5. 2016 14:20
Logo O2.
Logo O2.

Telekomunikační firma O2 se ve čtvrtek potýkala se zhruba tříhodinovým výpadkem pevného internetového připojení v Praze a středních Čechách.

Zákazníci měli po poledni problémy s připojením do sítě. Po 15.00 byly všechny přípojky xDSL v provozu, oznámila společnost. Operátor neuvedl, kolik jejích zákazníků bylo výpadkem postiženo.

Firma stále analyzuje, proč porucha vznikla. "Někteří zákazníci v těchto lokalitách měli potíže s připojením internetu, ostatní služby, tedy volání z pevné linky nebo O2 TV, byly plně funkční," řekla mluvčí firmy Kateřina Mikšovská.

Připojení přes pevné linky prostřednictvím technologie xDSL využívá v celé ČR zhruba 790 tisíc zákazníků O2.

Autor: ČTK Foto: ČTK , DPA/Sven Hoppe

Další čtení

konference o superpočítačích ISC v Hamburku

Nejvýkonnější počítač mají poprvé od roku 2017 v Číně, americký je druhý

Ekonomika
24. 6. 2026

Valná hromada Tatry schválila úvěr od firmy jejího spolumajitele Strnada

Ekonomika
23. 6. 2026

ČEZ založil novou dceřinou firmu ČEZ Energy, do níž vloží nevýrobní část skupiny

Ekonomika
23. 6. 2026

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ