O2 měla výpadek v části mobilní sítě

Ekonomika
24. 4. 2017 11:04
Ilustrační foto.
Ilustrační foto.

Operátor O2 měl mezi zhruba 10:00 a 13:00 ve své mobilní síti výpadek. Někteří jeho zákazníci měli problém se spojením hovorů. Posílání dat a pevná síť fungovaly bez problémů. Uvedla to mluvčí O2 Lucie Pecháčková.

Problémy se spojením hovorů měli někteří zákazníci ve středních, západních a jižních Čechách a v části Prahy. V lokalitách mimo Prahu se výpadek podařilo odstranit po 11:00 hodině, v Praze pak kolem 13:00.

"O2 se rozhodlo dnešní výpadek kompenzovat tak, že za každý neuskutečněný hovor pošle prostřednictvím své firemní Nadace O2 peníze na dobročinné účely. Počet nespojených hovorů, za které pošleme peníze na dobročinné účely, v současné chvíli analyzujeme," uvedla mluvčí.

Poslední větší výpadek měla O2 letos v lednu v síti 3G ve středních Čechách. O2 má v mobilní síti kolem 4,9 milionu zákazníků. Majoritní podíl v O2 vlastní investiční skupina PPF.

Autor: ČTK Foto: Autor/Depositphotos , conceptw

Další čtení

MMF zlepšil odhad letošního růstu světové ekonomiky na 3,3 procenta

Ekonomika
19. 1. 2026
ilustrační foto

Trumpova cla na evropské země znovu vystřelila cenu zlata na rekord

Ekonomika
Aktualizováno: 19. 1. 2026 12:47
ilustrační foto

Nejstarší česká loterie Sazka mění název na Allwyn. Sportka ale zůstane

Ekonomika
19. 1. 2026

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ