Podpora lidem bez práce loni nejvíce vzrostla na severní Moravě

Ekonomika
22. 2. 2013 16:52
Podpora v nezaměstnanosti loni v Česku rostla.
Podpora v nezaměstnanosti loni v Česku rostla.

Průměrná výše podpory v nezaměstnanosti v loňském roce rostla ve všech českých a moravských krajích. Nejvíce - o 599 korun - se zvýšila v Moravskoslezském kraji. Nejméně naopak podpora nezaměstnaným vzrostla na Vysočině. V rámci celé České republiky se výše podpory zvýšila o 443 korun na 6029 korun. Vyplývá to ze statistik Ministerstva práce a sociálních věcí.

Nejvyšší podporu v nezaměstnanosti ale úřady vyplácely v Praze. Nezaměstnaní Pražané si tak v průměru přišli na 7357 korun, což bylo o 400 korun více než v roce 2011. Nejméně z celé země naopak brali lidé bez práce ve Zlínském kraji, kde výše této dávky činila 5593 korun.

I přes rostoucí výši průměrné podpory v nezaměstnanosti stát celkově na těchto dávkách loni vyplatil méně než v roce 2011. Podle Táni Kozelkové z Ministerstva práce a sociálních věcí stát na tyto účely loni vynaložil 8,64 miliardy korun, což bylo o 1,32 miliardy korun méně než v roce 2011. V roce 2010 stát na ně spotřeboval 12,79 miliardy a o rok dříve dokonce 14,73 miliardy korun.

Další čtení

ilustrační foto

Ceny bytů v Praze zase letí vzhůru. Za metr čtvereční dáte 176 000 korun

Ekonomika
17. 2. 2026
ilustrační obrázek

U Klášterce nad Ohří může vzniknout největší bateriové úložiště

Ekonomika
17. 2. 2026

Útraty za Valentýna byly rekordní, o pětinu vyšší než loni

Ekonomika
16. 2. 2026

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ