EU kvůli Ukrajině rozšířila sankce. Zakáže vstup a zmrazí majetek

Ekonomika
27. 11. 2014 15:23
Ilustrační foto.
Ilustrační foto.

Evropská unie v nejbližších dnech o 13 separatistů z východu Ukrajiny a o pět firem rozšíří seznam osob a podniků, kterým kvůli ukrajinské krizi zmrazila majetek a zakázala vstup na unijní území. Shodli se na tom diplomaté unijní osmadvacítky.

Konkrétní jména budou známá zřejmě v sobotu poté, co budou zveřejněna v oficiálním unijním věstníku. O rozšíření seznamu subjektů, které svým konáním narušují územní celistvost Ukrajiny, požádali před deseti dny ministři zahraničí EU. Na seznamu je v současnosti 119 lidí a 23 firem.

Evropská unie pokládá za nelegální a nelegitimní volby, které se v separatisty ovládaných oblastech uskutečnily 2. listopadu.

Ministři zahraničí unie ale na svém posledním bruselském jednání nijak nezměnili podobu ekonomických sankcí, které unie kvůli Ukrajině uvalila na Rusko. O případné změně v této oblasti budou diskutovat až lídři zemí evropské osmadvacítky na prosincovém summitu unie. EU zdůrazňuje, že sankce nejsou cílem samy o sobě, ale mají podpořit diplomatické snahy bloku.

Autor: ČTK Foto: ČTK

Další čtení

Čtvrtfinále ČR-Kanada bylo zatím nejsledovanějším přenosem letošních OH

Ekonomika
19. 2. 2026

ECB udělila J.P. Morgan rekordní pokutu za nesprávné vykazování rizik

Ekonomika
19. 2. 2026
ilustrační foto

Bez Ukrajinců se neobejdeme. Hlavně ve stavebnictví. Stavby by se zastavily

Ekonomika
19. 2. 2026

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ