Pohonné hmoty opět zlevnily, od minulé středy o desítky haléřů

Ekonomika
3. 1. 2019 08:00
Ilustrační foto.
Ilustrační foto.

Pohonné hmoty v Česku osmý týden zlevňují. Průměrná cena nejprodávanějšího benzinu Natural 95 klesla proti minulé středě o 25 haléřů na 31,70 koruny za litr. Nafta zlevnila o 31 haléřů na 32,23 Kč/l. Vyplývá to z údajů firmy CCS, která ceny sleduje. Loni byly na začátku roku pohonné hmoty lacinější, benzin zhruba o korunu a nafta o více než dvě koruny.

Nafta je dražší než benzin od začátku loňského listopadu, předtím tomu tak bylo naposledy v březnu 2015. Za podobné ceny jako nyní se pohonné hmoty prodávaly loni v květnu.

Nejdražší paliva z celého Česka zůstávají nadále v Praze, kde za benzin řidiči zaplatí v průměru 32,84 koruny za litr a za naftu 33,09 koruny za litr. V žádném jiném kraji nestojí litr dieselu více než 33 korun. Naopak nejlevněji vyjdou pohonné hmoty v Jihočeském kraji. Tamní čerpací stanice prodávají benzin v průměru za 31 korun za litr. Naftu tam lze pořídit za 31,50 korun.

Autor: ČTK Foto: , ČTK/Švancara Petr

Další čtení

Inflace v březnu zrychlila na 1,9 procenta, hlavně kvůli zdražení pohonných hmot

Ekonomika
7. 4. 2026

V maloobchodě v Česku zpomalil růst tržeb, přebytek zahraničního obchodu klesl

Ekonomika
7. 4. 2026
ilustrační foto

Nové ceny: Nafta za 49,59 a benzín za 43,15 korun. Vláda zastropovala ceny

Ekonomika
Aktualizováno: 7. 4. 2026 16:38

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ